MENU
zdravy-zivot

Za rok schudla 40 kíl! Stačilo, že denne začala robiť túto obyčajnú vec

Neuveriteľná premena.
Zdravý život

Za rok schudla 40 kíl! Stačilo, že denne začala robiť túto obyčajnú vec

Stres a to, že na syna ostala sama sa na mladej mamičke podpísalo v podobe desiatok kíl navyše. Niekoľko rokov bojovala s obezitou, no dostala sa z nej vďaka jednej jednoduchej činnosti.

Keď mala Jade Wilkinson (29) osemnásť, otehotnela a na dieťa ostala sama. Ako mladá slobodná mamička to nemala vôbec ľahké. Stresové situácie začala riešiť jedlom. Vďaka nemu sa cítila aspoň na chvíľu šťastná. Zdravá a vyvážená strava to však nebola. 

Spomína si, že v kolobehu každodenných povinností sa nemala čas normálne najesť. Jedla rýchlo a čo je horšie, v množstve sa neobmedzovala. Prejedala som sa a jedlo som zapíjala energetickými nápoji, aby som mohla fungovat,“ prezradila v rozhovore pre Daily Mail

Po psychickej i fyzickej stránke sa dnes cíti omnoho lepšie. Z pôvodných 114 kíl schudla na 70.Po psychickej i fyzickej stránke sa dnes cíti omnoho lepšie. Z pôvodných 114 kíl schudla na 70.
Po psychickej i fyzickej stránke sa dnes cíti omnoho lepšie. Z pôvodných 114 kíl schudla na 70.
Zdroj: [email protected]_world_wilko
Celá fotogaléria TU

V máji 2018 sa dostala až na váhu 114 kilogramov. „Bola som nešťastná, bola som lenivá a nenávidela som to, čo som videl, keď som sa pozrela do zrkadla," spomína si. Kvôli nadváhe bola často unavená, mala tráviace problémy, takmer žiadnu kodničku a vysoký tlak. Pred dvoma rokmi sa rozhodla, že to takto nemôže ísť ďalej a rozhodla sa žiť zdravšie. 

Radikálna zemna 

Jedlo si začala pripravovať sama doma. V jej jedálničku sa objavilo viac ovocia, zeleniny a šalátov. Sladké nápoje vymenila za vodu a rozhodla sa aj viac hýbať.„Najprirodzenejšia bola pre mňa chôdza. Dala som si cieľ prejsť 10 000 krokov denne," hovorí mladá Britka.

Prvé zmeny bolo vidieť už po týždni, kedy schudla prvých 7 kíl. Potom išlo všetko postupne. Nohavice sa stávali pomaly voľenjšie a aj jej okolie si všimlo, že je iná. „Začala som dostávať komplimenty a cítila som sa lepšie, šťastnejšie, sebavedomejšie. Bol to lepší pocit, ako ten, ktorý som získavala napchávaním sa."

„Som na seba pyšná, hoci stále mám čo zlepšovať. Bohužial, mi ostalo veľa vyťahanej kože a moje telo potrebuje spevniť," priznáva. Jade sa však teší, že sa jej podarilo zmneiť nezdravé návyky. Dnes žije zdravšie a môže byť mamou na 100 %. 

Na začiatku svojej cesty si Jade stanovila cieľ 10 000 krokov denne. Toto číslo dnes neraz strojnásobuje a pravidelne denne prejde 30 000 krokov. Pri výbere potravín sa zameriava na zeleninu, ovocie, kvalitné mäso, ryby a mliečne výrobky. Občas síce "zhreší" sladkým jedlom alebo si dá niečo z rýchleho občerstvenia, ale dnes už na nezdravé jedlo nemá takmer vôbec chuť. Psychicky i fyzicky sa cíti omnoho lepšie. Z 114 kíl sa jej podarilo schudnúť na neuveriteľných 70.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor