MENU
zdravy-zivot

Padajú vám vlasy? Robte týchto 7 vecí a zastavíte to

Krásne vlasy vyžadujú istú námahu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Padajú vám vlasy? Robte týchto 7 vecí a zastavíte to

Vypadávajú vám vlasy? Zdajú sa riedke? Tento prechodný jav je prirodzený najmä pri únave či na jar. Ako vlasy povzbudiť k opätovnému rastu?

V závislosti od veku, zdravotného stavu nám vlasy narastú od 0,7 do 2 cm za mesiac. Život vlasu má 3 fázy.

1. fáza: Rast vlasov. Trvá 2 až 5 rokov. Veľká väčšina zo 100 000 až 150 000 vlasov na našej hlave je v rastovej fáze.

2. fáza: Stagnácia. Toto štádium zodpovedá bunkovému odpočinku. Trvá asi 3 týždne.

3. fáza: Vypadávanie. Po období približne 3 mesiacov vlas vypadne. Ak ste zdraví, na voľnom mieste vám vyrastie nový vlas.

Denne strácame v priemere 25 až 40 vlasov, ale na jar a tiež na jeseň to môže byť až 100vypadnutých vlasov denne. Tento sezónny stav vypadávania vlasov je prirodzený a nemal by byť dôvodom na obavy, ak netrvá dlhšie ako 4 až 6 týždňov .

Našťastie existuje niekoľko tipov na posilnenie vlasov. >>>>

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor