MENU
zdravy-zivot

VIDEOnávod: Pripravte si so sebou do práce výborný obed plný vitamínov

Poschodový sendvič je mňamka.
Zdravý život

VIDEOnávod: Pripravte si so sebou do práce výborný obed plný vitamínov

Ázijská kuchyňa je povestná svojimi zdravými pochúťkami. Sýty sendvič plný vitamínov, ktorý si hravo pripravíte pred odchodom do práce, vás zachráni pred hladom v čase lockdownu.

Nemusíte byť žiadny kuchár, aby ste si do práce pripravili so sebou sendvič, ktorý je aj dobrý, aj sýty a navyše aj zdravý.

Potrebujete

 • 3 plátky toastového chleba
 • rímsky šalát
 • ľadový šalát
 • paradajku
 • kyslú uhorku
 • 1 vajce
 • 2 plátky šunky
 • 1 plátok syra
 • 1,5 PL horčice medovej
 • 1,5 PL horčice so zrniečkami
 • 1 PL majonézy
 • 1/2 PL kečupu
 1. Nakrájajte paradajku a uhorku na plátky.
 2. Nakrájate 1 či 2 listy ľadového šalátu, aby ste získali 6 väčších plátkov.
 3. Zmiešajte v miske horčicu, majonézu a kečup na hladký dresing.
 4. Upečte na panvici volské oko z oboch strán, aby žĺtko ostalo polotekuté, jemne osoľte.
 5. Opečte na panvici šunku.
 6. Opečte na masle 3 toastové chlebíky aby mali chrumkavý povrch.
 7. Na kus potravinovej fólie položte 1 toast, natrite maslom, potom dresingom, položte naň 6 listov rímskeho šalátu, 2 kolieska paradajky, plátok opečenej šunky.
 8. Zakryte plátkom toastu, ktorý opäť natriete maslom a dresingom. Naň položte plátok šunky, volské očko a 6 kúskov ľadového šalátu, plátky uhorky a plátok syru.
 9. Posledný toast potrite maslom a dresingom a natretou stranou priklopte hotový sendvič.
 10. Dôkladne zabalte do 2 vrstiev potravinovej fólie. 
 11. V práci sendvič spolu s fóliou rozkrojte, aby sa vám pohodlne jedol.

Dobrú chuť!

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Cestovanie s dieťaťom v MHD počas pandémie

Obmedzte pohyb mimo bydliska na nevyhnutnú mieru – dochádzanie do práce, nákup potravín, hygieny, liekov, domácej sociálnej starostlivosti, nevyhnutná návšteva zdravotníckeho zariadenia. Autobusové spoločnosti na Slovensku prijali preventívne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich a zabezpečujú dezinfekciu vozidiel čistiacimi prostriedkami s najnovším typom polymérovej vodou riediteľnej dezinfekcie, ktorá nie je dráždivá ani toxická. Pokiaľ je nutné cestovať s dieťaťom vo verejnej doprave, dodržujte vzdialenosť medzi spolucestujúcimi. Vhodné je sedieť vždy na každom druhom sedadle, pri okne. Počas pobytu na verejnom priestranstve dávajte sebe a deťom rúško. Po príchode domov si umyte dôkladne ruky, a to 20 až 30 sekúnd s mydlom pod tečúcou vodou a aj medzi prstami. Môžete použiť aj dezinfekčný gél s obsahom 60 percent alkoholu.

čítať viac

Po úraze mám vybočenú priehradku. Chrápem a dýcham ústami

Podľa opisu vašich ťažkostí predpokladám, že pred úrazom ste nemali s dýchaním cez nos problém. Ak aj napriek operácii vaše ťažkosti pretrvávajú, treba posúdiť, či pri  zákroku bola naozaj  vyrovnaná vybočená priehradka, prípadne, či v nosovej dutine nie sú viditeľné iné prekážky. Odporúčam vám opätovne navštíviť ORL lekára, najlepšie iného kvôli objektívnosti. Ak nie ste alergik a máte stále upchatý nos, príčinou bude s najväčšou pravdepodobnosťou nejaká mechanická prekážka v nose. V takom prípade vám nepomôžu žiadne lieky, iba jej odstránenie. Je prirodzené, že ak nemôžete voľne dýchať cez nos počas dňa, budete mať problém aj v noci, pričom môžu vznikať až apnoické prestávky – zástavy dýchanie. Váš stav si vyžaduje  podrobné vyšetrenie a následné riešenie.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia