MENU
zdravy-zivot

Relaxujte v raji: Kúpeľný pobyt pre čitateľov Zdravia. Vyhrali ste?

Sensual,Young,Woman,Relaxing,In,Spa,Swimming,Pool
Zdravý život

Relaxujte v raji: Kúpeľný pobyt pre čitateľov Zdravia. Vyhrali ste?

Zapojili ste sa do júlovej sútaže mesačníka Zdravie? Ste zvedaví, či sa práve na vás usmialo šťastie? Poznáme mená 5 výhercov, ktorí si užijú nezabudnuteľný oddych.

Celý mesiac ste sa mali možnosť zapojiť do súťaže o 5 kúpeľných pobytov v kúpeľoch Spa Aphrodite. Stačilo poslať SMS so správnou odpoveďou na súťažnú otázku. 

Vám sa to podarilo. Ďakujeme, že nás čítate! 

  1. S. Huckova, Chtelnica
  2. Z. Ivanicova, Nizna
  3. J. Jackova, Bratislava
  4. E. Matisova, Bratisalva
  5. Ľ. Kovacovicova, Malacky

GRATULUJEME! 
Prosím počítajte s tým, že výhra vám bude doručená do dvoch mesiacov.

Vizuál súťažeVizuál súťaže
Vizuál súťaže
Zdroj: Zdravie

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mesačná dcérka dýcha nepravidelne, je to normálne?

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac

Zistili mi Crohnovu chorobu. Naozaj je to na celý život?

Áno, liečba Crohnovej choroby je celoživotná a patrí do rúk odborného lekára, ktorý ju podľa aktuálneho stavu riadi a upravuje. Nemusíte sa obávať, na Slovensku je na vysokej úrovni. Pacienti majú už okrem iného k dispozícii aj biologickú liečbu, ktorá výrazne zvyšuje ich šance na normálny život. Musíte však rátať s celoživotnou diétou.

Toto ochorenie spôsobuje zápal v stene tráviacej sústavy. Postihnutá môže byť ktorákoľvek jej časť- vrátane tenkého alebo hrubého čreva, dutiny ústnej, pažeráka a žalúdka. Prejavuje sa najmä hnačkami, niekedy krvavými, a bolesťami brucha. Príznaky sa objavujú aj v ďalších častiach tela: oči - začervenanie a svrbenie, ústa -rany, kĺby - opuch a bolesť, koža - opuchy a iné poškodenia, kosti - osteoporóza, obličky - kamene, pečeň - hepatitída a cirhóza, ale len zriedkavo. Postihnuté môžu byť všetky vrstvy čreva. Úseky zdravého čreva sa môžu striedať s chorými časťami. Ide o takzvané „preskočené“ oblasti. Naproti tomu ulcerózna kolitída sa rozširuje rovnomernejšie a súvislejšie a ovplyvňuje len povrchové vrstvy hrubého čreva. Crohnovu chorobu má v Európe asi milión ľudí. Môže sa vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najčastejšie sa začína v období od 15 do 25 rokov. Rovnako postihuje mužov aj ženy. V posledných rokoch sa rozšírila, no príčinu tohto rozšírenia zatiaľ nepoznáme.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor