MENU
zdravy-zivot

Relax v Tatranskej prírode: Vyhrali ste wellness pobyt v Hoteli Hills?

Hotel Hills ponúka prírodný wellness uprostred úžasnej tatranskej prírody.
Zdroj: Hotel Hills
Zdravý život

Relax v Tatranskej prírode: Vyhrali ste wellness pobyt v Hoteli Hills?

Zapojili ste sa do súťaže s aprílovým číslom mesačníka Zdravie o pobyt vo výnimočnom hoteli s rodinnou atmosférou? Tu sú výhercovia.

Celý mesiac ste sa mohli zapojiť do súťaže s našim aprílovým vydaním časopisu Zdravie o wellness pobyt plný oddychu, relaxu, skvelej gastronómie a služieb. Hoteli Hills je ideálny pre rodiny s deťmi, aj pre páry a biznis klientelu. Stačilo poslať SMS so správnou odpoveďou na súťažnú otázku.

Ste zvedaví, či sa práve na vás usmialo šťastie a posilníte si zdravie? Piatim z vás sa to podarilo. Ďakujeme, že nás čítate!

Wellness Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.Wellness Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.
Wellness Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.
Zdroj: Hotel Hills

Výhercami sa stali:

  • Jánska, A.,
  • Jurkovičová, L.,
  • Róthová, L.
  • Putoráková, M.
  • Baginová, T.

Gratulujeme!

Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.
Hotel Hills vo Vysokých Tatrách.
Zdroj: Hotel Hills

Prosím, počítajte s tým, že výhra vám bude doručená do dvoch týždňov.

V prírodnom wellness Hotela Hills naberiete vnútornú aj fyzickú rovnováhu vďaka výnimočnej starostlivosti, sile prírodných bylín a vonných esencií. Zároveň si vychutnáte úžasné panoramatické výhľady na okolité Vysoké Tatry.

Súťaž o wellness pobyt v Hoteli Hills vo vysokých Tatrách prebiehal v časopise zdravie celý mesiac apríl 2023.Súťaž o wellness pobyt v Hoteli Hills vo vysokých Tatrách prebiehal v časopise zdravie celý mesiac apríl 2023.
Súťaž o wellness pobyt v Hoteli Hills vo vysokých Tatrách prebiehal v časopise zdravie celý mesiac apríl 2023.
Zdroj: archív

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor