MENU
zdravy-zivot

Relax v raji: Kúpeľný pobyt pre čitateľov mesačníka Zdravie. Vyhrali ste?

Oddych v kúpeľoch.
Zdravý život

Relax v raji: Kúpeľný pobyt pre čitateľov mesačníka Zdravie. Vyhrali ste?

Zapojili ste sa do júlovej sútaže mesačníka Zdravie? Ste zvedaví, či sa práve na vás usmialo šťastie? Poznáme mená 8 výhercov, ktorí si užijú nezabudnuteľný oddych.

Celý mesiac ste sa mali možnosť zapojiť do súťaže o 8 kúpeľných pobytov v kúpeľoch Spa Aphrodite. Stačilo poslať SMS so správnou odpoveďou na súťažnú otázku. 

Vám sa to podarilo. Ďakujeme, že nás čítate! 

  1. E. Matisková z Bratislavy
  2. J. Lukáčik zo Súľova
  3. T. Racek z Trnavy
  4. A. Nemeth z Bratislavy
  5. A. Nováková z Košíc
  6. A. Tužáková z Bratislavy
  7. M. Kusnirová  Výčapy – Opatovce
  8. M. Červenková zo Šurian

GRATULUJEME! 
(Prosím počítajte s tým, že výhra vám bude doručená do 2-och mesiacov.)

Vizuál súťažeVizuál súťaže
Vizuál súťaže
Zdroj: Zdravie

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia