MENU
zdravy-zivot

RECEPT 3x zdravé a rýchle raňajky, ktoré dodajú energiu

Správna voľba raňajok môže mať výrazný vplyv na váš zdravotný stav.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

RECEPT 3x zdravé a rýchle raňajky, ktoré dodajú energiu

Správna voľba raňajok môže mať výrazný vplyv na váš zdravotný stav. Ak plánujete zdravší životný štýl, tieto recepty sú pre vás ako stvorené.

1. Ovocná a jogurtová misa

Bowl,Of,Fresh,Mixed,Berries,And,Yogurt,With,Farm,FreshBowl,Of,Fresh,Mixed,Berries,And,Yogurt,With,Farm,Fresh
Zdroj: Shutterstock

Tieto raňajky sú veľmi jednoduché a rýchle na prípravu. Stačí pridať do misky ovocný mix podľa vlastnej chuti, napríklad nakrájané banány, jahody a hrozno, a pridať lyžicu jogurtu. Môžete si vybrať jogurt podľa vašich preferencií, ale skúste si vybrať jogurt so živými kultúrami a prípadne nižším obsahom tuku pre zdravie vašej črevnej flóry.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor