MENU
zdravy-zivot

Na rast vlasov, aj svieži dych. TIETO bylinky sa oplatí mať doma

Portrait,Of,Woman,Indoors,At,Home,,Carrying,Box,With,Herbs.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Na rast vlasov, aj svieži dych. TIETO bylinky sa oplatí mať doma

Ak bylinky používate len na korenenie jedla či osvieženie pitného režimu, dobre. Keď však o nich chcete vedieť aj čosi viac, mali by ste poznať aspoň to, ktoré vám pomôžu pri bolesti hlavy alebo vás zbavia zápachu z úst.

Petržlenová vňať

  • osviežuje dych
  • pôsobí ako antioxidant
  • pomáha na trávenie
  • obsahuje vitamíny K, C a A
Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.
Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.
Zdroj: shutterstock

Poznáte tento trik? 

Voda s petržlenom a citrónom nie je žiaden módny výmysel. Pila ju už herečka Audrey Hepburn a tá teda bola ako prútik. Petržlen rovnako ako citrón dokáže urýchliť spaľovanie a vám sa bude ľahšie chudnúť, najmä ak sa nezabudnete aspoň trochu hýbať. 

Ako na to?  Na jeden pohár použite hrsť sušenej alebo čerstvej petržlenovej vňate a šťavu z polovice citróna. Ideálne množstvo je 6 pohárov denne. Primiešať môžete aj zelerovú vňať alebo bylinku podla vlastnej chuti. Ak petržlenovú kúru podporíte aj jedlami, do ktorých primiešate petržlenovú vňať, efekt bude na postave ešte viditeľnejší.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor