MENU
zdravy-zivot

Na rast vlasov, aj svieži dych. TIETO bylinky sa oplatí mať doma

Portrait,Of,Woman,Indoors,At,Home,,Carrying,Box,With,Herbs.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Na rast vlasov, aj svieži dych. TIETO bylinky sa oplatí mať doma

Ak bylinky používate len na korenenie jedla či osvieženie pitného režimu, dobre. Keď však o nich chcete vedieť aj čosi viac, mali by ste poznať aspoň to, ktoré vám pomôžu pri bolesti hlavy alebo vás zbavia zápachu z úst.

Petržlenová vňať

  • osviežuje dych
  • pôsobí ako antioxidant
  • pomáha na trávenie
  • obsahuje vitamíny K, C a A
Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.
Žutie čerstvého petržlenu osviežuje dych.
Zdroj: shutterstock

Poznáte tento trik? 

Voda s petržlenom a citrónom nie je žiaden módny výmysel. Pila ju už herečka Audrey Hepburn a tá teda bola ako prútik. Petržlen rovnako ako citrón dokáže urýchliť spaľovanie a vám sa bude ľahšie chudnúť, najmä ak sa nezabudnete aspoň trochu hýbať. 

Ako na to?  Na jeden pohár použite hrsť sušenej alebo čerstvej petržlenovej vňate a šťavu z polovice citróna. Ideálne množstvo je 6 pohárov denne. Primiešať môžete aj zelerovú vňať alebo bylinku podla vlastnej chuti. Ak petržlenovú kúru podporíte aj jedlami, do ktorých primiešate petržlenovú vňať, efekt bude na postave ešte viditeľnejší.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac

Dospievajúca dcéra pri zvýšenom strese zvracia. Lieky nestačia!

Tetánia je časté neurologické ochorenie. Definuje sa ako prejav zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti a má pestré a variabilné príznaky. Nie je životu nebezpečná, no často spôsobuje veľmi nepríjemné situácie. Zvracanie nie je typickým prejavom tohto ochorenia, ale v prípade vašej dcéry sa dá uvažovať o ich súvislosti. Ďalšie diagnózy, ktoré uvádzate, teda talasémia a Gilbertov syndróm, priamo s tetániou nesúvisia. Treba ich však zohľadňovať v kontexte celkového klinického stavu.

Tetániu najčastejšie spôsobuje nízka hladina vápnika, horčíka alebo draslíka v organizme. V období dospievania je jej častou príčinou, aj keď nie jedinou, stres. A práve stres v kombinácii s acidózou organizmu sa môže prejavovať zvracaním v škole. Symptomatická liečba liekom na zníženie množstva kyseliny, ktorú produkuje žalúdok, teda na úpravu acidózy, však za daných okolností nepostačuje. Bolo by vhodné poradiť sa o ďalšej liečbe s gastroenterológom a zároveň aktualizovať neurologické vyšetrenie, prípadne osloviť psychológa. Dôležitá je aj správna životospráva spojená s dostatkom oddychu, spánku a pohybu a eliminácia stresu.

 

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor