MENU
zdravy-zivot

Raňajkový nákupný zoznam pre štíhlu líniu: Toto sú najlepšie štartéry!

Nakúpte si základ zdravých potravín a viac nebudete musieť premýšľať, čo si dáte na raňajky.
Zdravý život

Raňajkový nákupný zoznam pre štíhlu líniu: Toto sú najlepšie štartéry!

Ak sa neraňajkujete výživne, počas dňa vám bude chýbať energia, nevyhnete sa ani prejedaniu, chuti na sladké a nezdravé jedlá. S inšpiráciou vám radi pomôžeme.

Rána väčšiny ľudí bývajú rýchle a chaotické. Bez starostlivého partnera či rodičov si na ne nedokážu nájsť čas. Dajú si niečo rýchle, malé, v práci si hneď uvaria šálku kávy a vrhnú sa do pracovného stresu. Je vám to známe? Následky na seba nenechajú dlho čakať. Nervozita, nesústredenosť, hlad a časom i priberanie. Vhodným začiatkom rána nie sú ani sladké a tučné jedlá, po ktorých budete chcieť zaliezť späť do postele.

Nerobte rovnakú chybu! Výživné raňajky sú najlepším štartérom dňa plného energie a zdravého života. Urobte si víkendový nákup s našim zoznamom a nebudete musieť riešiť nekonečnú dilemu: "Čo by som zjedol/la?"

Vajíčka

Vajíčka si môžete pripravovať na najrôznejšie spôsoby.Vajíčka si môžete pripravovať na najrôznejšie spôsoby.
Vajíčka si môžete pripravovať na najrôznejšie spôsoby.
Zdroj: Shutterstock

Sú jednou zo základných surovín skvelých raňajkových receptov. Predovšetkým bielka vám dodajú množstvo potrebných bielkovín, vitamínov, živín a cholínu, ktorý stimuluje pamäť, sústredenosť a potláča úzkosť. Proteíny, ktoré sú dôležité tak pre chudnutie ako i rast svalov ráno získate aj z mliečnych výrobkov.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor