MENU
zdravy-zivot

Posila pre srdce: Kešu orechy by ste mali jesť iba TAKTO!

Prečo by ste mali zaradiť kešu oriešky do jedálneho lístka?
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Posila pre srdce: Kešu orechy by ste mali jesť iba TAKTO!

Ak si ich dáte denne za hrsť, významne posilníte obranyschopnosť, omladnete a zlepšíte si fyzickú i psychickú kondíciu. A to nie je všetko!

Orechy sú zdravé, ak si ich doprajete v správnom množstve a v prírodnej podobe, teda bez soli a nepražené. Viete však, že jeden druh vyniká nad ostatnými? Sú to obľúbené kešu, ktoré prospievajú zdraviu i kráse. 

Vitamíny

Kešu sú bohaté na množstvo vitamínov, najmä skupiny B a C. Céčko je známy antioxidant, ktorý podporuje obranyschopnosť organizmu a ničí voľné radikály, ktoré spôsobujú veľa ochorení. Vitamín C pomáha aj proti únave, zápalom a pôsobí aj proti vzniku zubného kazu.

Kešu oriešky priaznivo vplývajú na imunitu.Kešu oriešky priaznivo vplývajú na imunitu.
Kešu oriešky priaznivo vplývajú na imunitu.
Zdroj: Shutterstock

Kešu sú taktiež skvelým zdrojom zinku, ktorý je dôležitý pre imunitný systém.Okrem zinku obsahujú kešu aj horčík, a to až 85 mg, čo je asi 20 % dennej potreby. Horčík zlepšuje imunitné zdravie a taktiež znižuje riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a zlepšuje kvalitu spánku.

Anketa
Máte radi kešu oriešky?

Čo sa stane, ak ich začnete jesť pravidelne? Čítajte na ďalšej strane...

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor