MENU
zdravy-zivot

5 potravín proti stresu, priberaniu a pre imunitu počas pandémie. Radí výživová odborníčka

Počas pandémie nakupujte potraviny prezieravo.
Zdravý život

5 potravín proti stresu, priberaniu a pre imunitu počas pandémie. Radí výživová odborníčka

Na čo sa zamerať pri výbere potravín? Nutričná špecialistka vyberá kľúčové jedlá.

Naše zdravie by malo byť v súčasnosti našou najvyššou prioritou. Preto by sme mali prijímať zmysluplné rozhodnutia, aby sme telu zabezpečili dostatočnú výživu. Zlé rozhodnutia totiž môžu mať za následok prejedanie či siahanie po nutrične chudobných jedlách.

Je prirodzené, že všetci pociťujeme viac stresu, než zvyčajne. Stres však nie je dobrým spoločníkom. Pod jeho vplyvom ľudia siahajú po nie príliš zdravých jedlách a tiež ich to môže zlákať na vysoko kalorické potraviny, ktoré im síce prinášajú pocit pohodlia a nasýtenia, no často majú vysoký obsah tuku, soli či cukru, a tak im pravdepodobne nedodajú veľa dôležitých živín, ktoré podporujú celkové zdravie, vrátane imunitného systému,“ hovorí výživová odborníčka Susan Bowermanová.

Živiny, ktorých potrebujeme viac

Prvým krokom v rámci zdravého domáceho stravovania je zamyslieť sa nad príjmom tých správnych živín. Ak je vaším cieľom zdravá a vyvážená strava, ktorá podporuje váš imunitný systém, potom venujte väčšiu pozornosť základným živinám, ktoré by sa mali stať neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička. Ktoré to sú?

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia