MENU
zdravy-zivot

Vyženie bacily a spáli tuky: TENTO nápoj je elixír pre zdravie

Coffee,Mug,In,Female,Hands.,Woman,Drinking,Hot,Coffee
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Vyženie bacily a spáli tuky: TENTO nápoj je elixír pre zdravie

Pomôže pri chrípke, nachladnutí či zápale priedušiek, no zlepší aj trávenie, znižuje cholesterol a zmierňuje točenie hlavy.

Lezie na vás niečo? Spoľahnite sa na tento nápoj. V čase chrípky a covidu posilní imunitu a okrem toho, spaľuje tuky. Má protizápalové, protirakovinové, protibakteriálne, protivírusové a dezinfekčné účinky. Reč je o zázvore. 

Bylinkárka Anna Kopáčová.Bylinkárka Anna Kopáčová.
Bylinkárka Anna Kopáčová.
Zdroj: Michal Smrčok

„Zo zázvoru si uvarte tento elixír dlhovekosti. Popíjajte ho počas dňa po dúškoch 3x do týždňa. V čase chrípky alebo pri koronavíruse ho pite až do vyliečenia," hovorí bylinkárka Anka Kopáčová z Vrbového, ktorá redakcii Dobré jedlo prezradila jej osvedčený recept.      

  • 30 g zázvoru
  • strúčik cesnaku
  • liter vriacej vody
  • šťava z 1/2 citróna
  • 3 ČL medu
  • maslo na špičku noža
Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.
Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.
Zdroj: Shutterstock

Pozor! 

Nápoju by sa mali vyhnúť tehotné ženy. Bylinkárka ho neodporúčam ani tlakárom a tým, ktorí berú tabletky na riedenie krvi. 

VIDOEtip z kuchyne Zdravia 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor