MENU
zdravy-zivot

Vyženie bacily a spáli tuky: TENTO nápoj je elixír pre zdravie

Coffee,Mug,In,Female,Hands.,Woman,Drinking,Hot,Coffee
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Vyženie bacily a spáli tuky: TENTO nápoj je elixír pre zdravie

Pomôže pri chrípke, nachladnutí či zápale priedušiek, no zlepší aj trávenie, znižuje cholesterol a zmierňuje točenie hlavy.

Lezie na vás niečo? Spoľahnite sa na tento nápoj. V čase chrípky a covidu posilní imunitu a okrem toho, spaľuje tuky. Má protizápalové, protirakovinové, protibakteriálne, protivírusové a dezinfekčné účinky. Reč je o zázvore. 

Bylinkárka Anna Kopáčová.Bylinkárka Anna Kopáčová.
Bylinkárka Anna Kopáčová.
Zdroj: Michal Smrčok

„Zo zázvoru si uvarte tento elixír dlhovekosti. Popíjajte ho počas dňa po dúškoch 3x do týždňa. V čase chrípky alebo pri koronavíruse ho pite až do vyliečenia," hovorí bylinkárka Anka Kopáčová z Vrbového, ktorá redakcii Dobré jedlo prezradila jej osvedčený recept.      

  • 30 g zázvoru
  • strúčik cesnaku
  • liter vriacej vody
  • šťava z 1/2 citróna
  • 3 ČL medu
  • maslo na špičku noža
Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.
Do džbánu vhoďte najemno nastrúhaný zázvor, rozpučený strúčik cesnaku a zalejte vriacou vodou. Potom pridajte šťavu z citróna, med a trocha masla. Hotovo.
Zdroj: Shutterstock

Pozor! 

Nápoju by sa mali vyhnúť tehotné ženy. Bylinkárka ho neodporúčam ani tlakárom a tým, ktorí berú tabletky na riedenie krvi. 

VIDOEtip z kuchyne Zdravia 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor