MENU
zdravy-zivot

Priberáte zo stresu? 8 cvikov na uvoľnenie a kilá pôjdu dolu ako po masle

Joga vám pomôže odbúrať stres i napätie
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Priberáte zo stresu? 8 cvikov na uvoľnenie a kilá pôjdu dolu ako po masle

Zvýšené napätie či vyčerpanosť často prispievajú k tomu, že sa na vás kilá doslova lepia. Dokážete sa uvoľniť?

Lepšiu koncentráciu i psychickú úľavu vám môžu priniesť niektoré pozície z jogy. Hoci už samotné sústredenie na techniku dýchania pri akomkoľvek cvičení prináša so sebou vytúžené uvoľnenie. Postupne upokojíte nervový systém a zmiernite produkciu stresových hormónov. Dokonca sa zlepší aj trávenie, čo je dôležitý krok pri úprave hmotnosti. Celý organizmus bude pripravený na prílev pozitívnej energie. V krajných pozíciách vydržte minimálne päť pomalých, ale plynulých nádychov a výdychov.

1 Kľaknite si, kolená sú pod úrovňou bedier, dlane pod úrovňou pliec. Pomaly preklopte chodidlá na špičky a s výdychom sa odtlačte od dlaní vzad, zadok ide automaticky nahor. Vystrite paže, hrudník pritláčajte k stehnám, hlavu držte medzi rukami v predĺžení chrbta, krk uvoľnite. Plecia ťahajte od uší. Hmotnosť tela rozložte medzi chodidlá a dlane. Chodidlá nemusia byť položené na podlahe, ak to nedokážete, jemne pokrčte kolená. 

Joga na uvoľnenieJoga na uvoľnenie
Zdroj: Shutterstock

Ako sa ešte uvoľniť?  ►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor