MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Priberáte na bruchu kvôli hormónom? 5 znakov, ktoré vám to prezradia

2. Väčšia chuť na sladké

Máte stále väčšiu chuť na sladké? Môžu byť za tým aj hormóny.Máte stále väčšiu chuť na sladké? Môžu byť za tým aj hormóny.
Zdroj: Shutterstock

Ak si občas dáte niečo sladké, nie je to na škodu. Všimli ste si však, že máte v poslednom období stále väčšiu chuť na nejakú maškrtu a objavuje sa častejšie? Skrýva sa za tým inzulínová rezistencia, ktoré môže mať negatívny vplyv na hormón leptín. Práve ten je zodpovedný za ovplyvňovanie pocitov hladu a dáva mozgu signál, že ste sýti, uvádza freundin.de. Ak sa tento vzorec naruší, jete viac ako treba a priberáte na bruchu.

SPÄŤ
2/5
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor