MENU
zdravy-zivot

Prežite svoje dni ako v bavlnke

Ilustračné foto.
Zdravý život

Prežite svoje dni ako v bavlnke

V súčasnosti majú ženy na výber skutočne mnoho možností, akú pomôcku si vybrať na ochranu počas svojej menštruácie.

Okrem tradičných vložiek či tampónov sa na trhu objavili menštruačné kalíšky, textilné vložky, ktoré sa po vypraní dajú používať opakovane či dokonca menštruačné nohavičky, ktoré je možné nosiť bez ďalšej pridanej ochrany pred pretečením.

Mnohým ženám používanie kalíšku či menštruačných nohavičiek nevyhovuje – niektorým zo zdravotných dôvodov, iným z praktických. V tomto smere sú vložky a tampóny večné a stále sa u žien tešia najväčšej obľube. Odborníci v oblasti ženskej hygieny preto naďalej vyvíjajú produkty, ktoré majú ženám prinášať čo najviac komfortu, myslia na ženské zdravie a dbajú na to, koľko odpadu sa ročne produkuje práve používaním jednorazových vložiek a tampónov.

Ak vám nie je ekologický rozmer používania ženských hygienických pomôcok ľahostajný a zároveň z akýchkoľvek dôvodov uprednostňujete počas svojej menštruácie vložky a tampóny, sú tu hygienické pomôcky, ktoré sú obzvlášť príjemné na dotyk, ale navyše sú šetrné aj k prírode. Novinku predstavili značky Always a Tampax.

Vložky ALWAYS Cotton Protection vám poskytnú ochranu a extrémne pohodlie vďaka vrchnej vrstve, ktorá je vyrobená zo 100 % organickej bavlny, táto bavlna je tiež certifikovaná, s pôvodom zo zodpovedných zdrojov. Obaly radu ALWAYS Cotton Protection sú vyrobené z rastlinného materiálu, ktorý má pozitívny dopad na ekológiu a znižuje znečisťovanie planéty zbytočnými nerozložiteľnými plastami. Tieto vložky navyše nie sú parfumované, farbené, ani bielené chlórom, takže sú vhodné aj pre citlivú pokožku náchylnú na podráždenie. Pri ich používaní máte istotu, že budete v suchu a diskrétne chránené – presne ako v bavlnke. Obsahujú gélové jadro, ktoré vstrebáva a uzatvára tekutinu, čím poskytuje naozaj spoľahlivú ochranu. Je možné zohnať ich v troch štandardných veľkostiach podľa intenzity vašej menštruácie – Normal (bežná), Long (silnejšia) a Night (nočné použitie).

ALWAYS Cotton ProtectionALWAYS Cotton Protection
ALWAYS Cotton Protection
Zdroj: ALWAYS

TAMPAX Cotton protection sú tampóny, ktoré tiež disponujú jadrom zo 100 % organickej bavlny. Plastový aplikátor vyrobený zo zložiek na rastlinnej báze so zaoblenou špičkou umožňuje jednoduché zavedenie, vďaka čomu sa tampóny citlivo prispôsobia tvaru vášho tela. Takisto nie sú parfumované, farbené, ani bielené chlórom. Pomôžu vám počas ľahkých až stredne silných dní vašej menštruácie. Sú nezávisle gynekologicky testované na prítomnosť škodlivých látok podľa OEKO-TEX STANDARD 100.

TAMPAX Cotton protectionTAMPAX Cotton protection
TAMPAX Cotton protection
Zdroj: ALWAYS

Novinky sú dostupné v predajniach dm drogerie markt a na mojadm.sk.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.