MENU
zdravy-zivot

Prejedli ste sa? Tieto čaje vám pomôžu odľahčiť žalúdok

čaj

Súvisiace témy

Zdravý život

Prejedli ste sa? Tieto čaje vám pomôžu odľahčiť žalúdok

Na sviatky sa často najeme do prasknutia a naše preplnené žalúdky potom volajú o pomoc. Je dobre mať v domácej lekárničke bylinky, ktoré pomôžu v pravý čas.

Najlepšie si je dopriať si šálku bylinkového čaju. Ak trpíte plynatosťou a tlakom v okolí žalúdka, pomôže vám čajová zmes z anízu, feniklu a rasce, nesklame ani mätový čaj. 

Fenikel

Fenikel podporuje prekrvenie a likviduje škodlivé baktérie a pri nervóznom žalúdku pôsobí upokojujúco, obsahuje totiž éterické oleje. V kombinácii s vitamínom A, C, balastnými látkami a s kyselinou listovou je super prostriedkom na zmiernenie stresu a upokojenie nervov.Fenikel podporuje prekrvenie a likviduje škodlivé baktérie a pri nervóznom žalúdku pôsobí upokojujúco, obsahuje totiž éterické oleje. V kombinácii s vitamínom A, C, balastnými látkami a s kyselinou listovou je super prostriedkom na zmiernenie stresu a upokojenie nervov.
Zdroj: Shutterstock

Fenikel je obľúbený nielen vďaka svojej sviežej sladkastej chuti či podmanivej vôni. Semená feniklu sú močopudné a majú skvelý vplyv na tráviaci systém. Feniklový čaj uľahčuje trávenie, pomáha proti nadúvaniu a plynatosti a v prípade tých najmenších pomáha uľaviť od boľavého bruška.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor