MENU
zdravy-zivot

Predbehnite bolesti chrbta. Zachránia vás jednoduché cviky

boľavý chrbát
Zdravý život

Predbehnite bolesti chrbta. Zachránia vás jednoduché cviky

Nepríjemnosti vám môže spôsobiť aj spotený chrbát či nesprávne sedenie. Strečing chrbta je jednoduchý, ale účinný.

Aspoň päť cvikov si zaraďte do denného harmonogramu. V letných mesiach dá  chrbtu zabrať aj klimatizácia. Pri jej zlom nastavení sa môže ľahko objaviť seknutie. Nečakajte na bolesť, zacvičte si už vtedy, keď vás chrbát nebolí. Pokojne zapojte do cvičenia celú rodinu. Inšpiráciu môžete nájsť v joge.

Triangel

Postavte sa to širokého stoja rozkročného, rozpažte. Dlane sú v jednej úrvoni s pleciami. Spevnite stred tela a pomaly sa ukláňajte doľava. Ľavú dlaň spúšťajte pomaly po nohe. Pokojne sa môžete zastaviť na úrovni kolena či lýtka. Pri pravidelnom cvičení sa určite dotknete aj členku či podlahy. Hlavu vytočte a sleujte očami pravú dlaň. S nádychom sa vráťte do východiskovej polohy a s výdychom cvičte na druhú stranu. 

jogajoga
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia