MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Branislav SCHUDOL neuveriteľne rýchlo. TOTO robil každý deň

Jeho metóda funguje

Branislav vytvoril vlastnú metódu chudnutia, ktorú vyskúšal na sebe a teraz odporúča ľuďom.Branislav vytvoril vlastnú metódu chudnutia, ktorú vyskúšal na sebe a teraz odporúča ľuďom.
Branislav vytvoril vlastnú metódu chudnutia, ktorú vyskúšal na sebe a teraz odporúča ľuďom.
Zdroj: Zdravie

Branislavova cesta za zdravším a šťastnejším životom začala zhruba pred 12 rokmi. Pre svoju nadváhu mal zdravotné problémy, ktoré sa začali nabaľovať. Bolo potrebné zakročiť, a tak sa rozhodol urobiť pre to maximum.

Vytvoril vlastnú metódu chudnutia a cvičenia, ktorá vychádza zo „Starej školy domácej gymnastiky“. K materiálom na štúdium jeho problematiky sa dostal náhodou, na povale svojej starej mamy, keď bol chlapec. Tam našiel starý inzerát z pred asi 100 rokov ako pomocou cvičenia získať svaly a silu. To ho viedlo k záujmu o staré systémy telesnej kultúry, ktoré ho inšpirovali k vytvoreniu jeho cielenej metodiky chudnutia a cvičenia. Počas niekoľkých rokov si zohnal tieto staré materiály a postupne ich študoval. Je to prepracované do najmenších detailov a nezabudol na nič podstatné. Predstavuje originálny systém, ktorý sa stal základom novej metódy fitness zameranej na rýchly úbytok váhy a efektívne budovanie svalstva. Vychádza z troch základných pilierov: správne dýchanie, zdravá chrbtica a funkčné trávenie.

Dôležité je, aby ľudia zotrvali a nevzdali to.
Branislav Šipikal

To, čo aplikoval na sebe, odporúča v kontrolovanej miere aj svojim zverencom. Vždy sa snaží plán a rady dávať cielene na konkrétneho človeka, nič nepodcení a ľuďom sa dôkladne venuje.

Cvičenie má jednotlivé zostavy a samotné cviky sú kombinovateľné, a dajú sa obmieňať podľa potreby jednotlivca. Tak sa pri cvičení nedostávate do stereotypu. Denne zaberie cvičenie do pol hodiny. Branislav ale tvrdí, že stačí aj 15 minút, ale musí to byť pravidelne.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

SPÄŤ
2/7
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Prečo sa mi tvoria modriny bez príčiny? Sú nebezpečné?

Dobrá správa je, že ste boli na odberoch krvi, predpokladám, že lekár vám dal vyšetriť aj parametre, ktoré by mohli súvisieť so zvýšenou tvorbou modrín. Výsledky, ako píšete, boli v poriadku. Na zvýšenej tvorbe modrín sa okrem iného môže podieľať aj stav cievnej steny. Jej kvalita sa u jednotlivcov odlišuje. Niekedy sa môže prechodne zhoršovať pri nedostatku niektorých živín, stopových prvkov či vitamínov. Najčastejšie je na príčine nedostatok rutínu a vitamínu C. Rutín je bioflavonoid a antioxidant, a jeho bohatým zdrojom je pohánka. Ak môžete, konzumujte ju ako prílohu či kašu, prípadne vo forme výživového doplnku. Užívajte aj vitamín C v lipozómovej forme, ktorá sa najlepšie vstrebáva. Prípadne si v lekárni kúpte voľne dostupné vazoprotektívum, teda liek s ochranným vplyvom na cievy, s obsahom trihydrátu rutozidu a kyseliny askorbovej.

čítať viac

Mám cukrovku a trápi ma sucho v ústach. Čo môže byť príčinou?

Suchosť v ústach je prirodzeným prejavom starnutia a objavuje sa po päťdesiatom roku najmä u žien. Vo väčšine prípadov však súvisí s prítomnými ochoreniami, najmä s diabetom a s užívaním mnohých liekov. Príčina problému môže byť aj v dýchaní ústami a v chrápaní, vtedy dochádza k vysušovaniu sliznice ústnej dutiny vdychovaným vzduchom. Aj nadmerná konzumácia kávy a ďalších nápojov s obsahom kofeínu môže viesť k zhoršeniu funkcie slinných žliaz.

Liečba suchosti v ústach závisí od vyvolávajúcej príčiny. Pri užívaní liekov s týmto vedľajším účinkom požiadajte lekára, ktorý vám liečbu odporučil, o jej ukončenie, prípadne o upravenie dávkovania tak, aby sa tento problém zmiernil. Užívajte len lieky, ktoré vám odporučil lekár, nie lekárnik.

Dôležitá je správna starostlivosť o chrup. Pomáhajú aj prípravky na zvlhčenie sliznice dutiny úst, vrátane žuvačiek, obsahujú xylitol, ale aj hydroxyetylcelulózu alebo karboxymetylcelulózu. Medzi lieky na podporu tvorby slín patrí pilokarpín, používaný najmä v očnom lekárstve. Na noc si zapnite zvlhčovač vzduchu a spálňu pred spaním dobre vyvetrajte.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor