MENU
zdravy-zivot

Branislav SCHUDOL neuveriteľne rýchlo. TOTO robil každý deň

Branislav z Bratislavy

Súvisiace témy

Zdravý život

Branislav SCHUDOL neuveriteľne rýchlo. TOTO robil každý deň

Branislav z Bratislavy zvládol svoju vlastnú výzvu schudnúť. A podarilo sa mu to neuveriteľne rýchlo a zdravo. Svoj príbeh odovzdáva ďalej a pomáha ľuďom plniť si ich sny o vytúženej postave a zdravom tele.

Ľudia v dnešnej dobe čoraz častejšie riešia chudnutie. Nadváha je nebezpečná a prináša mnoho rizík. Obézni ľudia trpia srdcovo-cievnymi ochoreniami, cukrovkou, vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Veľa z nich schudne, ale kilá sa vrátia naspäť. Striedajú sa u nich obdobia chudnutia a potom priberania. Zo zdravotného hľadiska je to pre organizmus nezdravé.

Branislav bol vo svojich 38 rokoch na tom podobne, mal nadváhu, rýchlo sa zadýchal a necítil sa vo svojom tele dobre. Tak sa z vlastnej iniciatívy rozhodol pre radikálny krok. Schudnúť raz a navždy. Aj sa mu to podarilo, za neuveriteľných 14 dní schudol 9 kilogramov. A to efektívnym cvičením, bez hladu a zdravotných následkov.

Pevná vôľa a vytrvalosť sú kľúčové

Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.
Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.
Zdroj: Shutterstock

Je to až nad ľudské sily schudnúť tak rýchlo, ale podarilo sa mu to aj vďaka odhodlaniu a pevnej vôli. Pri otázke, či niekedy zaváhal, a chcel to vzdať, jeho odpoveď znela: „ Asi v polovici snaženia som mal pochybnosti a chcel som to vzdať. Ale zotrval som, mal som veľké odhodlanie. Potom som sa pozrel do zrkadla a videl som, že sa to začalo hýbať, videl som pokrok, to ma nakoplo pokračovať ďalej. Povedal som si, že vydrž, máš za sebou polovicu cesty“. Dnes sa fit päťdesiatnik cíti skvele a odporúča túto zmenu každému, kto má podobné problémy.

V rozhovore s ním sme sa pýtali, ako sa mu tak rýchlo podarilo schudnúť, udržať si váhu, zdravo sa stravovať a efektívne cvičiť.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dcérku po suši už týždeň bolí brucho, lekári nič nezistili. Čo to znamená?

Charakteristickou súčasťou suši sú surové ryby ako tuniak, losos či makrela, ikry, plody mora, napríklad krevety, chobotnice, kalmáry, ježovky a kraby. Môže obsahovať aj zeleninu, vaječnú omeletu, tofu alebo huby. Ďalšou základnou surovinou sú morské riasy. Po jeho požití môže dôjsť k akútnej gastritíde, ktorá sa prejaví vracaním, bolesťou brucha. Môže ísť aj o potravinovú alergiu, tá má rôzne prejavy. Môže to byť kožná reakcia, svrbenie nosa či očí, kašeľ, kŕče a bolestí brucha, hnačka či zvracanie. Vtedy je najdôležitejšie pokúsiť sa konkrétny prejav spojiť s potravinami, ktoré sa v posledných hodinách konzumovali. Organizmus na ne môže reagovať rôzne, keďže ide o viaceré alergény súčasne. Ak alergie v rodine nemáte, tri roky je u dieťaťa vek, kedy suši môže ochutnať. Konzumácia surových rýb je bezpečná len pri normálnom zažívaní a ak ryba bola pripravená v čistom prostredí. Surové ryby sa, oproti vareným, ľahšie stanú útočiskom pre parazity a baktérie. Tie spôsobia hnačky či otravu.

čítať viac

Je vhodný transfer embrya s mozaikou po predimplantačnej genetickej diagnostike?

Mnoho IVF cyklov môže skončiť pre liečený pár sklamaním, pretože nedôjde  k zahniezdeniu embrya v maternici matky. Jednou z možných príčin tohto nezdaru môže byť nesprávne množstvo genetického materiálu, to je nesprávny počet chromozómov embrya, ktoré bolo prenesené do maternice ženy. Stav, kedy sa v embryu vyskytujú niektoré chromozómy navyše alebo kedy niektoré chromozómy naopak chýbajú, nazývame aneuploidiou.

Zatiaľ, čo niektoré typy aneuploidií môžu viesť k narodeniu dieťaťa s Downovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 21 či Edwardsovym syndrómom spôsobeným nadbytočným chromozómom 18, končí väčšina tehotenstiev z aneuploidných embryí spontánnym potratom. Len embryo s normálnym počtom chromozómov má šancu, že sa zahniezdi, nebude potratené a povedie k narodeniu zdravého dieťaťa.

PGD je metóda, ktorá je realizovaná v rámci IVF cyklu v prípade, že je vopred známe riziko prenosu genetického ochorenia z rodičov na potomstvo. Táto metóda umožňuje genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

Lekár - klinický genetik je špecialista spolupracujúci s Centrom asistovanej reprodukcie. Ten, po ukončení diagnostiky na konzultácii vysvetlí páru, ktorý o vyšetrenie požiadal, výsledok vyšetrenia a odporučí transfer embrya. Na základe našich dlhoročných skúseností sa transfer embrya s mozaikou neodporúča.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor