MENU
zdravy-zivot

Branislav SCHUDOL neuveriteľne rýchlo. TOTO robil každý deň

Branislav z Bratislavy
Zdroj: Zdravie

Súvisiace témy

Zdravý život

Branislav SCHUDOL neuveriteľne rýchlo. TOTO robil každý deň

Branislav z Bratislavy zvládol svoju vlastnú výzvu schudnúť. A podarilo sa mu to neuveriteľne rýchlo a zdravo. Svoj príbeh odovzdáva ďalej a pomáha ľuďom plniť si ich sny o vytúženej postave a zdravom tele.

Ľudia v dnešnej dobe čoraz častejšie riešia chudnutie. Nadváha je nebezpečná a prináša mnoho rizík. Obézni ľudia trpia srdcovo-cievnymi ochoreniami, cukrovkou, vysokým krvným tlakom a cholesterolom. Veľa z nich schudne, ale kilá sa vrátia naspäť. Striedajú sa u nich obdobia chudnutia a potom priberania. Zo zdravotného hľadiska je to pre organizmus nezdravé.

Branislav bol vo svojich 38 rokoch na tom podobne, mal nadváhu, rýchlo sa zadýchal a necítil sa vo svojom tele dobre. Tak sa z vlastnej iniciatívy rozhodol pre radikálny krok. Schudnúť raz a navždy. Aj sa mu to podarilo, za neuveriteľných 14 dní schudol 9 kilogramov. A to efektívnym cvičením, bez hladu a zdravotných následkov.

Pevná vôľa a vytrvalosť sú kľúčové

Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.
Odhodlanie a pevná vôľa vedú k želaným výsledkom.
Zdroj: Shutterstock

Je to až nad ľudské sily schudnúť tak rýchlo, ale podarilo sa mu to aj vďaka odhodlaniu a pevnej vôli. Pri otázke, či niekedy zaváhal, a chcel to vzdať, jeho odpoveď znela: „ Asi v polovici snaženia som mal pochybnosti a chcel som to vzdať. Ale zotrval som, mal som veľké odhodlanie. Potom som sa pozrel do zrkadla a videl som, že sa to začalo hýbať, videl som pokrok, to ma nakoplo pokračovať ďalej. Povedal som si, že vydrž, máš za sebou polovicu cesty“. Dnes sa fit päťdesiatnik cíti skvele a odporúča túto zmenu každému, kto má podobné problémy.

V rozhovore s ním sme sa pýtali, ako sa mu tak rýchlo podarilo schudnúť, udržať si váhu, zdravo sa stravovať a efektívne cvičiť.

Článok pokračuje na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac

Pukanie, praskanie a tuhnutie čeľuste? Vyhľadajte odborníka!

Bolesť v oblasti čeľustného kĺbu môže poukazovať na primárnu poruchu v ktorejkoľvek časti úst a tváre. Zvukové fenomény ako pukanie či vŕzganie vychádzajú z narušenia koordinácie pohybu kĺbového disku a ramena sánky. Čeľustný kĺb môže byť poškodený priamym úrazom, zápalom alebo opakovaným chronickým preťažovaním kĺbových plôch pri nesprávnej koordinácii svalového aparátu v oblasti čeľustného kĺbu, ale i v oblasti krčnej chrbtice.

Napríklad chybný zhryz či škrípanie zubov sa prejavujú bolesťou čeľustného kĺbu a žuvacích svalov. Tieto stavy môžu viesť k predčasnej a bolestivej osteoartróze čeľustného kĺbu, spojenej s pocitom stuhnutosti. Pri zápalových reumatických ochoreniach môže byť postihnutý ktorýkoľvek kĺb v tele, teda aj čeľustný.

Pri väčšine týchto ochorení sú však zapálené viaceré kĺby v typických lokalitách. Súčasne sa objavujú celkové príznaky, ako je únava, slabosť, zvýšená teplota. V rámci diferenciálnej diagnostiky bolesti čeľustného kĺbu sú potrebné vyšetrenia u viacerých odborných lekárov – stomatológa, ORL lekára, neurológa a reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor