MENU
zdravy-zivot

Švédska štúdia odhalila naivné správanie čerstvo zamilovaných žien

Skoršie vstávanie kvôli líčeniu? Nerobte to!
Zdravý život

Švédska štúdia odhalila naivné správanie čerstvo zamilovaných žien

Švédska firma zaoberajúca sa starostlivosťou o pleť zisťovala, aké sú tajné rutiny žien, ktoré práve vstúpili do vzťahu. Možno budete prekvapení.

Štúdia ukazuje, že takmer všetky ženy, až 91 %, pripustili, že na to, aby sa pred partnerom cítili komfortne a sebavedome aj bez nalíčenia potrebujú 2 až 4 mesiace spoločne stráveného času a 40 % potrebuje dokonca 5 až 8 mesiacov spoločne stráveného času, než sa v spoločnosti svojho partnera úplne uvoľní.

Zbytočné spanie s make-upom aj vstávanie

Až 1 zo 4 novo zadaných žien chodí spať nalíčená v snahe "byť krásna 24 hodín denne" a ďalších 60 % priznáva, že vstáva o 30 minút skôr, aby sa stihli nalíčiť ešte pred tým, než sa ich partner prebudí.

No zdá sa, že mužov ženský make-up až tak nezaujíma. Viac ako polovica opýtaných žien, 52 %  uviedla, že ich partnerom je ľahostajné, či sa líčia alebo nie. Celých 44 % priznáva, že ich partner uprednostňuje prirodzený vzhľad bez make-upu. Prečo sa teda tak šialene snažíme, keď nás chlapi berú také aké sme, a nepotrebujú, aby sme sa na niečo hrali?

Pre koho sa vlastne líčime?

Štúdia tiež ukázala, že 56 % žien nosí make-up takmer každý deň a 60 % z nich priznáva, že sa líči pre to, aby sa cítili krajšie a sebavedomejšie. Výskum tiež odhalil dosť zaujímavú vec, a to, že 1 z 20 mužov nikdy nevidel svoju partnerku bez make-upu! Tlak vyvíjaný na ženy, aby splnili obraz dokonalosti, ich núti spoliehať sa na make-up, bez ktorého sa necítia dostatočne sebaisto. 

Dámy, nemáte však niekedy pocit, že sa nelíčite ani tak pre svojho muža, ako skôr pre ženy - kolegyne, kamarátky, ženy vo fitku... ?

Namiesto líčenia robte toto

Preto možno pár rád čerstvo zamilovaným ženám a dievčatám. Namiesto skoršieho vstávania sa radšej dobre vyspite, spánok je jedným z hlavných pilierov krásnej a zdravej pleti. O pleť sa dobre starajte, a to nie len ranným nanášaním mejkapu, ale hlavne poctivým odličovaním. Môžete sa poobzerať aj po šikovných technologických vychytávkach, ktorých vplyv na pleť je založený na prehrievaní, ochladzovaní, jemnom masírovaní a liečivých účinkoch svetla. Pretože časom zistíte, že svieža pleť je najmenej polovicou dobre a zdravo pôsobiaceho zovňajšku.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Chodím v noci často na záchod, dá sa s tým niečo robiť?

Vek 54 rokov môžeme opísať ako vek „na prostatu“. To ale v žiadnom prípade neznamená, že pacient musí trpieť častým močením a zhoršenou kvalitou spánku!

Po päťdesiatke by mal každý pán vyhľadať urológa a absolvovať preventívnu urologickú prehliadku. Na takejto prehliadke vylúčime prítomnosť rakoviny prostaty a zároveň posúdime stav nezhubného zväčšenia prostaty. Práve druhé menované ochorenie najčastejšie zodpovedá za ťažkosti s močením u pánov.

Nie vždy je nutná operácia prostaty, na výber máme celú škálu liekov. Určite sa nebojte vyhľadať odborníka.

čítať viac

Protéza ma pri jedení tlačí. Občas ma bolí a opuchá ďasno. Čo pomôže?

V prvom rade si dajte skontrolovať protézu a stav ďasien pod ňou. Pohyblivá protéza môže odierať a poraniť sliznicu ústnej dutiny. Vznikajú rôzne veľké ranky, ktoré sa podobajú na afty. V tom prípade je nutné zubnú náhradu upraviť alebo zhotoviť novú. Zároveň môžu byť v ďasne zvyšky zubov a tlak protézy môže rovnako spôsobovať dráždenie. Ak ide naozaj o afty, je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na ich vznik, od lokálnych v ústnej dutiny po celkovú imunitu organizmu. Tento stav si vyžaduje ďalšie vyšetrenia.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor