MENU
zdravy-zivot

Pre zdravšie cievy, proti rakovine. 5 super účinkov CIBULE, jete ju ALE takto?

Man,Holding,Red,Onion.,Concept,-,Simple,Life.

Súvisiace témy

Zdravý život

Pre zdravšie cievy, proti rakovine. 5 super účinkov CIBULE, jete ju ALE takto?

O niektorých schopností cibule ste možno doteraz netušili. Jedzte ju vždy len takto!

Pomáha cievam

Vďaka obsahu vitamínu C cibuľa podporuje funkciu ciev i ďalších častí tela. Prospieva tak srdcu i mozgu. Pre zdravé fungovanie by ste ho mali prijať okolo 90 miligramov. Koľko sa zmestí do cibule? „Jedna priemerne veľká cibuľa má 9 až 18% odporúčaného denného príjmu,Vďaka obsahu vitamínu C cibuľa podporuje funkciu ciev i ďalších častí tela. Prospieva tak srdcu i mozgu. Pre zdravé fungovanie by ste ho mali prijať okolo 90 miligramov. Koľko sa zmestí do cibule? „Jedna priemerne veľká cibuľa má 9 až 18% odporúčaného denného príjmu,
Vďaka obsahu vitamínu C cibuľa podporuje funkciu ciev i ďalších častí tela. Prospieva tak srdcu i mozgu. Pre zdravé fungovanie by ste ho mali prijať okolo 90 miligramov. Koľko sa zmestí do cibule? „Jedna priemerne veľká cibuľa má 9 až 18% odporúčaného denného príjmu," píše WebMD.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Znamenajú väčšie bolesti v ľavom boku obličkovú koliku? Čo s tým?

Silné bolesti v ľavom boku môžu znamenať renálnu koliku. A vo vašom prípade to tak aj bolo. Drobný kamienok prechádzal močovodom, ktorý sa ho silnými bolestivými sťahmi snažil pretlačiť až do mechúra. Keď kamienok zostúpil k mechúru, začal ho dráždiť. To ste pociťovali ako stály pocit na močenie. Kamienok ste vymočili a tým sa problém vyriešil. Nateraz. Podľa skúseností je ale šanca, že sa vám objaví ďalší kamienok do päť rokov, až 50%. Je vhodné doplniť ďalšie vyšetrenia, aby sme vedeli, prečo kamienok v obličke vznikol. Niektoré kamene vznikajú kvôli anatomickým pomerom, inokedy sa jedná o zlé stravovacie návyky či nesprávne fungovanie metabolizmu. Čo sa týka vyšetrenia moču, prítomnosť baktérií vôbec nemusí súvisieť s vašimi ťažkosťami a s močovými kameňmi. Moč by vám mal určite skontrolovať urológ.

čítať viac

Dcérka má horúčku, kŕče a opuchnutý členok. Môže to byť vážne?

Bolesť a/alebo opuch kĺbov je u detí bežným klinickým symptómom širokého spektra chorôb, od benígnych stavov až po závažné stavy vyžadujúce okamžitú intervenciu. Môže sa objaviť ako výsledok prirodzeného rastu a vývoja dieťaťa. Opuch kĺbu, bolesť a horúčka sú často sprievodným javom aj rôznych respiračných a tráviacich ochorení. Tieto príznaky sa ale môžu vyskytovať aj pri iných ochoreniach. Reumatické ochorenie sa prejavuje vo forme horúčky a bolesti kĺbov zápästia, lakťa, členka či kolena. Artritída náhle začína horúčkou, potom sa objavuje opuch kĺbu, bolesť pri pohybe, bolestivé pocity pri dotyku. Odporúčam vyšetrenie u všeobecného lekára pre dorast, ktorý na základe diagnostických kritérií zváži, či je nutné vyšetrenie v ambulancii detského reumatológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor