MENU
zdravy-zivot

Neničte si viac SRDCE! Týchto 20 potravín mu do mesiaca vráti zdravie

Pretty,Woman,Making,Air,Kiss,With,Red,Balloons,Heart,Shape

Súvisiace témy

Zdravý život

Neničte si viac SRDCE! Týchto 20 potravín mu do mesiaca vráti zdravie

Máte problémy s cievami, so srdcom, prekonali ste infarkt, alebo len chcete svoje srdce chrániť pred chorobami? Portál WebMD vypracoval zoznam potravín, s ktorými sa vám to zaručene podarí.

Čerstvé bylinky

Keď ich pridáte do potravín namiesto soli a tuku, urobíte zdravú voľbu pre srdce. Dodávajú chuť bez zaťaženia organizmu. Korenie a ďalšie jedlá sú vynikajúcim spôsobom, ako sa stravovať múdro, píše WebMD.Keď ich pridáte do potravín namiesto soli a tuku, urobíte zdravú voľbu pre srdce. Dodávajú chuť bez zaťaženia organizmu. Korenie a ďalšie jedlá sú vynikajúcim spôsobom, ako sa stravovať múdro, píše WebMD.
Keď ich pridáte do potravín namiesto soli a tuku, urobíte zdravú voľbu pre srdce. Dodávajú chuť bez zaťaženia organizmu. Korenie a ďalšie jedlá sú vynikajúcim spôsobom, ako sa stravovať múdro, píše WebMD.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/20)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor