MENU
zdravy-zivot

Pravda až na druhý pokus! Sharon Stone našli nádor, varuje ženy

Sharon Stone v Los Angeles, 2019
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Pravda až na druhý pokus! Sharon Stone našli nádor, varuje ženy

Obľúbená herečka z filmov Základný inštinkt či Špecialista opäť bojuje o svoje zdravie. Potom, čo jej v roku 2001 našli nádor v prsníku, teraz opäť čelí zdravotným ťažkostiam. Lekári spravili veľkú chybu, Sharon Stone varuje ženskú populáciu.

Potom, čo Sharon Stone (64) trpela obrovskými bolesťami napriek tomu, že navštívila odborníka, rozhodla sa vyhľadať pomoc ešte raz a u iného lekára. Ten jej musel oznámiť, že má „veľký fibroidný nádor, ktorý musí ísť von,“ napísal magazín People.

Svoje trápenie oznámila americká herečka prostredníctvom svojho Instagramu. „Mala som len ďalšiu nesprávnu diagnózu a nesprávny liečebný postup,“ napísala na sociálnej sieti. Teraz apeluje na všetky ženy, ktorým sa názor lekára nepozdáva: „Najmä dámy. Nenechajte sa vyhodiť. Získajte druhý názor. Môže vám to zachrániť život.“

Herečka musí po operácii oddychovať štyri až šesť týždňov, aby bola úplne fit. „Ďakujem za vašu starostlivosť. Všetko je dobré,“ napísala nakoniec.

Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.
Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.
Zdroj: Shutterstock

Sharon Stone nebojuje s nádorom po prvýkrát. Vo svojich memoároch z minulého roka prezradila, že v roku 2001 jej museli z tela odstrániť nezhubný nádor, ktorý bol „gigantický, väčší ako moje prsia,“ uviedla. Plastický chirurg jej pritom bez jej vedomia dal väčšie implantáty, keď podstupovala rekonštrukčnú operáciu prsníkov.

Rovnako prezradila, že v tom istom roku, keď mala 43 rokov, prekonala aj mozgovú príhodu. „Keď je v miestnosti také ticho a nikto nepobehuje, aby vás zachránil, vtedy si uvedomíš, ako blízko je smrť a aké je to vážne,“ povedala víťazka Zlatého Glóbusu a dodala, že po dvojročnej prestávke, ktorú si naordinovala po zdravotných problémoch, bolo pre ňu nesmierne ťažké sa vrátiť na filmové plátna. Sedem rokov hľadala prácu a pritom prišla o primárnu starostlivosť o svojho adoptívneho syna Roana.

Čo je fibroidný nádor nájdete na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor