MENU
zdravy-zivot

Pravda až na druhý pokus! Sharon Stone našli nádor, varuje ženy

Sharon Stone v Los Angeles, 2019
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Pravda až na druhý pokus! Sharon Stone našli nádor, varuje ženy

Obľúbená herečka z filmov Základný inštinkt či Špecialista opäť bojuje o svoje zdravie. Potom, čo jej v roku 2001 našli nádor v prsníku, teraz opäť čelí zdravotným ťažkostiam. Lekári spravili veľkú chybu, Sharon Stone varuje ženskú populáciu.

Potom, čo Sharon Stone (64) trpela obrovskými bolesťami napriek tomu, že navštívila odborníka, rozhodla sa vyhľadať pomoc ešte raz a u iného lekára. Ten jej musel oznámiť, že má „veľký fibroidný nádor, ktorý musí ísť von,“ napísal magazín People.

Svoje trápenie oznámila americká herečka prostredníctvom svojho Instagramu. „Mala som len ďalšiu nesprávnu diagnózu a nesprávny liečebný postup,“ napísala na sociálnej sieti. Teraz apeluje na všetky ženy, ktorým sa názor lekára nepozdáva: „Najmä dámy. Nenechajte sa vyhodiť. Získajte druhý názor. Môže vám to zachrániť život.“

Herečka musí po operácii oddychovať štyri až šesť týždňov, aby bola úplne fit. „Ďakujem za vašu starostlivosť. Všetko je dobré,“ napísala nakoniec.

Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.
Sharon Stone skolil záchvat migrény aj počas módneho týždňa v Miláne.
Zdroj: Shutterstock

Sharon Stone nebojuje s nádorom po prvýkrát. Vo svojich memoároch z minulého roka prezradila, že v roku 2001 jej museli z tela odstrániť nezhubný nádor, ktorý bol „gigantický, väčší ako moje prsia,“ uviedla. Plastický chirurg jej pritom bez jej vedomia dal väčšie implantáty, keď podstupovala rekonštrukčnú operáciu prsníkov.

Rovnako prezradila, že v tom istom roku, keď mala 43 rokov, prekonala aj mozgovú príhodu. „Keď je v miestnosti také ticho a nikto nepobehuje, aby vás zachránil, vtedy si uvedomíš, ako blízko je smrť a aké je to vážne,“ povedala víťazka Zlatého Glóbusu a dodala, že po dvojročnej prestávke, ktorú si naordinovala po zdravotných problémoch, bolo pre ňu nesmierne ťažké sa vrátiť na filmové plátna. Sedem rokov hľadala prácu a pritom prišla o primárnu starostlivosť o svojho adoptívneho syna Roana.

Čo je fibroidný nádor nájdete na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor