MENU
zdravy-zivot

TOP: Potrebujete zhodiť z brucha? 6 potravín, ktoré vám pomôžu

Tuk uložený v oblasti brucha, zvyšuje riziko srdcovo-cievnych ochorení.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

TOP: Potrebujete zhodiť z brucha? 6 potravín, ktoré vám pomôžu

Tuku na bruchu sa neoplatí zbaviť len kvôli estetike. Takzvaná „pneumatika“ zvyšuje riziko vzniku cukrovky či srdcovo-cievnych ochorení.

Nalepený tuk na bruchu je horší ako ten, ktorý vám rozširuje boky. Zbavíte sa ho správnou životosprávou, niektoré potraviny však majú ešte viac benefitov a vylepšovanie brucha vám pôjde ako po masle. Nezabúdajte, že dámy by nemali mať pás širší ako 80 centimetrov a páni hranicu na 94 centimetrov. Ktoré potraviny sa neoplatí vynechať?

Ocot

Pomôcť vám môže ocot, nie je dôležité z akého ovocia vvznikol či už z hrozna alebo jablka. Za jeho pozitívnym účinkom sa skrýva jeho kyslosť, ktorá podporuje spaľovanie tukov. Kyselina octová totiž obsahuje enzým zodpovedný za mobilizáciu tuku z tukových buniek, ktoré následne vyvužije ako zdroj energie. Pri hlavných jedlách si dajte dve lyžice octu. Nie však čistého, zrieďte alebo zapite ho vodou, pridáva tip portal vital.de. Ocot popíjajte maximálne štrnásť dní, potom si dajte týždeň prestávku. 

Čo sa oplatí ešte jesť? 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor