MENU
zdravy-zivot

5 jednoduchých cvikov, ktoré vám uľahčia zhadzovanie kíl

Ploché brucho si môžete vyformovať aj doma.

Súvisiace témy

Zdravý život

5 jednoduchých cvikov, ktoré vám uľahčia zhadzovanie kíl

Princíp je jednoduchý. Cielené cvičenie zameraná na stred tela vám okrem iného naštartuje aj trávenie. Ktoré cviky treba zvoliť?

Hoci sa neprejedáte a snažíte sa vyhýbať ťažkým jedlám, niekedy treba tráveniu jednoducho pomôcť. Naštartovať ho môžu rozličné výkruty, ale niekedy sa treba len poriadne vystrieť či premasírovať oblasť brucha predklonom. Nikdy však necvičte tesne po jedle. Medzi posledným sústom a tréningom si doprajte minimálne hodinovú prestávku.

1A V stoji spojnom, prípadne mierne rozkročnom s nádychom vzpažte, spojte dlane. Následne sa len mierne zakloňte. Pohľad smerujte nahor.

Záklon neprecvičí len chrbát, prekrví aj oblasť brucha.Záklon neprecvičí len chrbát, prekrví aj oblasť brucha.
Zdroj: Shutterstok
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor