MENU
zdravy-zivot

5 jednoduchých cvikov, ktoré vám uľahčia zhadzovanie kíl

Ploché brucho si môžete vyformovať aj doma.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

5 jednoduchých cvikov, ktoré vám uľahčia zhadzovanie kíl

Princíp je jednoduchý. Cielené cvičenie zameraná na stred tela vám okrem iného naštartuje aj trávenie. Ktoré cviky treba zvoliť?

Hoci sa neprejedáte a snažíte sa vyhýbať ťažkým jedlám, niekedy treba tráveniu jednoducho pomôcť. Naštartovať ho môžu rozličné výkruty, ale niekedy sa treba len poriadne vystrieť či premasírovať oblasť brucha predklonom. Nikdy však necvičte tesne po jedle. Medzi posledným sústom a tréningom si doprajte minimálne hodinovú prestávku.

1A V stoji spojnom, prípadne mierne rozkročnom s nádychom vzpažte, spojte dlane. Následne sa len mierne zakloňte. Pohľad smerujte nahor.

Záklon neprecvičí len chrbát, prekrví aj oblasť brucha.Záklon neprecvičí len chrbát, prekrví aj oblasť brucha.
Zdroj: Shutterstok
Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor