MENU
zdravy-zivot

Z veľkosti hrášku po melón! Myómy rastú pomaly ale isto, touto stravou ich zahubíte

Young,Upset,Unhappy,Woman,Suffering,From,Menstruation,Pain,,Pms,At
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Z veľkosti hrášku po melón! Myómy rastú pomaly ale isto, touto stravou ich zahubíte

Myómy sú malé nezhubné nádorčeky na maternici. Rastú pomaly, ale môžu nakoniec dorásť z veľkosti hrášku po melón. Nie je ani vylúčené zvrhnutie v rakovinu. Zmeny životného štýlu, ako sú zmeny príjmu potravy môžu ale pomôcť pri ich zmršťovaní.

Vláknina

Potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu pomôcť znížiť veľkosť myómov a zmierniť príznaky. Vláknina pomáha pečeni vylučovať zvyšky estrogénu z tela. Fazuľa, orechy a celozrnné potraviny majú tiež vysoký obsah vlákniny. Celozrnné potraviny obsahujú zlúčeniny zvané lignany. Sú považované za škodlivé pre estrogén, pretože narúšajú jeho nadmernú tvorbu.Potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu pomôcť znížiť veľkosť myómov a zmierniť príznaky. Vláknina pomáha pečeni vylučovať zvyšky estrogénu z tela. Fazuľa, orechy a celozrnné potraviny majú tiež vysoký obsah vlákniny. Celozrnné potraviny obsahujú zlúčeniny zvané lignany. Sú považované za škodlivé pre estrogén, pretože narúšajú jeho nadmernú tvorbu.
Potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu pomôcť znížiť veľkosť myómov a zmierniť príznaky. Vláknina pomáha pečeni vylučovať zvyšky estrogénu z tela. Fazuľa, orechy a celozrnné potraviny majú tiež vysoký obsah vlákniny. Celozrnné potraviny obsahujú zlúčeniny zvané lignany. Sú považované za škodlivé pre estrogén, pretože narúšajú jeho nadmernú tvorbu.
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor