Z veľkosti hrášku po melón! Myómy rastú pomaly ale isto, touto stravou ich zahubíte
Myómy sú malé nezhubné nádorčeky na maternici. Rastú pomaly, ale môžu nakoniec dorásť z veľkosti hrášku po melón. Nie je ani vylúčené zvrhnutie v rakovinu. Zmeny životného štýlu, ako sú zmeny príjmu potravy môžu ale pomôcť pri ich zmršťovaní.
Vláknina
Potraviny s vysokým obsahom vlákniny môžu pomôcť znížiť veľkosť myómov a zmierniť príznaky. Vláknina pomáha pečeni vylučovať zvyšky estrogénu z tela. Fazuľa, orechy a celozrnné potraviny majú tiež vysoký obsah vlákniny. Celozrnné potraviny obsahujú zlúčeniny zvané lignany. Sú považované za škodlivé pre estrogén, pretože narúšajú jeho nadmernú tvorbu.
Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.
Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.
Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.
Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.
Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné plynule znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.