MENU
zdravy-zivot

Potraviny podľa znamenia. Ktoré tento mesiac nesmiete, ktoré musíte?

Portrait,Of,Adult,Beautiful,Woman,Eating,Cookie,In,Morning,Breakfast
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Potraviny podľa znamenia. Ktoré tento mesiac nesmiete, ktoré musíte?

Nemusíte tomu skalopevne veriť. No podľa niektorých prístupov sme na isté potraviny citliví aj podľa znamenia zverokruhu. Ak máte samozrejme nariadenú diétu od lekára, musíte sa riadiť ňou.

Baran

Ak milujete svoje obľúbené vínko či pikantné a slané jedlá, treba ich obmedziť. Inak by trpela vaša záha, na ktorú ste citliví. Voľte radšej potraviny na podporu pečene a obličiek a prevenciu rakoviny ako uhorka, špenát, fazuľa i banány. A nezabudnite na dostatok tekutín, inak by vás rozbolela hlava.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor