MENU
zdravy-zivot

Trápi vás žalúdok, potrebujete rozbehnúť trávenie? 6 nápojov, ktoré vám pomôžu

Čo pomôže na pokazený žalúdok?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Trápi vás žalúdok, potrebujete rozbehnúť trávenie? 6 nápojov, ktoré vám pomôžu

Niekedy stačí málo, pripraviť si správny nápoj a upokojí sa vám žalúdok či podporíte trávenie. Zvoliť si môžete podľa aktuálnej chuti.

Niekedy sa ohlásia pocitom plnosti, inokedy nepríjemnými kŕčmi či plynatosťou. Tráveniu niekedy treba pomôcť. Stačí si vybrať správny nápoj a pozitívne ovplyvníte črevnú mikroflóru, uľavíte žalúdku alebo naštartujte trávenie. 

Dajte si pohár

Myslite na to, že väčšina procesov v tele sa nezaobíde bez vody. Okrem iného transportuje odpadové produkty von z tela. Správne fungovanie metabolizmu si vyžaduje dostatočný príjem tekutín a bez vody nebude správne fungovať ani trávenie. Ideálna je obyčajná, pitná voda, ktoré by sa mala stať základom pitného režimu. 

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor