MENU
zdravy-zivot

Legendárny porotca Simon Cowell si zlomil chrbticu na niekoľkých miestach

Simon,Cowell,At,
Zdravý život

Legendárny porotca Simon Cowell si zlomil chrbticu na niekoľkých miestach

Pád z nového bicykla a niekoľkohodinová operácia chrbtice. Simon Cowell sa v čase pandémie nenudil. Poznáte jeho najbrutálnejšie hlášky a viete, že s ním otehotnela manželka jeho kamaráta?

Trištvrte roka dokázal neľútostný porotca, známa televízna osobnosť, herec, moderátor, producent, spisovateľ, hľadač talentov, skladateľ a jeden zo zakladateľov súťaží, ktoré hľadajú talenty a ktoré sa mu podarilo predať do celého sveta, Angličan Simon Cowell (62) v tajnosti, že mal minulý rok v lete škaredý úraz. Na pozemku pri svojom dome skúšal jazdu na novom elektrobicykli a po páde z neho si na niekoľkých miestach zlomil chrbticu. Vraj sa to podľa neho stalo preto, že si neprečítal návod. „Keď si kúpite elektrický trekový bicykel, prečítajte si najskôr priložený návod, ako na ňom prvýkrát pôjdete,“ radí ostatným po svojich nepríjemných skúsenostiach. Našťastie sa vďaka rýchlej pomoci a niekoľkohodinovej operáciu z úrazu postupne zotavuje.

Vyvádza z rovnováhy

Tvár Simona Cowella aj jeho ironický pohľad, ktorým sleduje súťažiacich, poznajú všetci fanúšikovia zahraničných súťaží, v ktorých sa hľadajú talenty. Cowell je duchovným otcom súťaží X Factor a Británia či Amerika hľadá talent, ktoré vďaka nemu sledujú milióny ľudí v mnohých krajinách sveta. Cowell je známy svojou bezohľadnosťou na výberových kastingoch a ako neľútostný kat súťažiacich, ktorých svojimi dehonestujúcimi výrokmi vyvádza z rovnováhy. Inými slovami, súťažiaci sa ho boja a nenávidia ho, zvlášť tí, ktorí zo súťaže vypadnú, diváci ho ale pre jeho jedovaté a ironické poznámky milujú.

Keby si žil pred dvetisíc rokmi a takto spieval, myslím, že by ťa ukameňovali.
Simon Cowell
Šesťročný Eric je Cowellovo jediné dieťa.Šesťročný Eric je Cowellovo jediné dieťa.
Šesťročný Eric je Cowellovo jediné dieťa.
Zdroj: instagram/@simoncowell

Cowell sedel v porote súťaží Pop Idol (2001-2003), následne pôsobil v The X Factor UK, kde je až doteraz, Británia hľadá talent (od 2017), Americký idol (2002-2010), Americký X Factor (2011-2013) a Amerika hľadá talent (od 2016). Ako hľadač talentov stál napríklad pri zrode skupiny One Direction alebo sa mu podarilo dať dohromady štyri úžasné hlasy a spoluzakladal spevácku formáciu Il Divo. Nikoho neprekvapí, že tento milionár a významná televízna osobnosť, má v Hollywoode na chodníku slávy svoju hviezdu.

Cowell je známy svojou bezohľadnosťou na výberových kastingoch a ako neľútostný kat súťažiacich, ktorých svojimi dehonestujúcimi výrokmi vyvádza z rovnováhy.Cowell je známy svojou bezohľadnosťou na výberových kastingoch a ako neľútostný kat súťažiacich, ktorých svojimi dehonestujúcimi výrokmi vyvádza z rovnováhy.
Zdroj: Instagram/@simoncowell

Prácu  často striedal

Simon Phillip Cowell prišiel na svet 7. októbra 1959 v anglickom Južnom Sussexe. Matka Julia Brett bola baletka a pochádzala z vyšších vrstiev anglickej spoločnosti, otec bol realitný maklér a manažér v hudobnom priemysle. Simon má niekoľko súrodencov - troch nevlastných bratov a jednu sestru z otcovej strany a vlastného brata Nicholasa. S ním začal navštevovať Dover College, ale Simon zo školy po piatom semestri odišiel. Zarábal si všelijako, ale nikdy dobre nevychádzal s nadriadenými, a tak musel zamestnanie často striedať. Nakoniec mu pomohol jeho otec a zohnal mu miesto v EMI music, kde sa Simon stal neskôr asistentom A & R, čo znamená, že bol prostredníkom medzi umelcami a nahrávacími spoločnosťami. Vďaka svojmu talentu sa vzápätí vypracoval na producenta a založil vlastnú spoločnosť, ktorá však skrachovala. V roku 2004 so svojou ďalšou spoločnosťou Syco prvýkrát zasadol ako porotca so Sharon Osbourne a Louisom Walshom v súťaži X Factor.

Cowell je duchovným otcom súťaží X Factor a Británia či Amerika hľadá talent, ktoré vďaka nemu sledujú milióny ľudí v mnohých krajinách sveta.Cowell je duchovným otcom súťaží X Factor a Británia či Amerika hľadá talent, ktoré vďaka nemu sledujú milióny ľudí v mnohých krajinách sveta.
Cowell je duchovným otcom súťaží X Factor a Británia či Amerika hľadá talent, ktoré vďaka nemu sledujú milióny ľudí v mnohých krajinách sveta.
Zdroj: instagram/@simoncowell

Poznáte jeho hlášky?

Ako porotca je Cowell absolútne nemilosrdný. Hovorí súťažiacim veci, ktoré by ste naozaj počuť nechceli. Ponúkame malú ukážku hodnotenie porotcovského kata, ktoré nasledujú po jeho známej vete ... „Nechcem byť hrubý, ale...“

 • „Môžem úprimne povedať, že si najhorší spevák v Amerike.“
 • „Bolo to trochu ako objednať si hamburger, a dostať len žemľu.“
 • „Je tu napísané, že pracuješ ako svadobná speváčka? Koľko z nich skončilo rozvodom?“
 • „Práve si vynašiel nový spôsob mučenia.“
 • „To bolo úplne rovnaké ako nočná mora, ktorú som mal minulý týždeň.“
 • „V každom smere to bolo jednoducho všetko, čo nenávidím. "
 • „Práve si zabil každú mačku v Denveri.“
 • „Nudil som sa až k slzám počas celej piesne.“
 • „Nikdy, nikdy, nikdy nebudeš spevákom.“
 • „Keby si žil pred dvetisíc rokmi a takto spieval, myslím, že by ťa ukameňovali. "
 • „Nebolo to dosť dobré ani pre hotelovú halu."
 • „Amerika by ťa nenávidela.“
 • „Máte osobnosť myši."
 • „Len vypadni. Proste odíď.“
 • „Aj tvoj pes sa snaží utiecť z miestnosti.“
 • „Nie, nebudeme ťa mať radi. Bol to hrozný konkurz.“
 • „Úprimne, bolo to mučenie.“
 • „Existuje len pár slov, čo mám vo svojej slovnej zásobe, ktoré by  vyjadrili, aké hrozné to bolo“

Táto ochutnávka Cowellových hodnotení ilustruje, aký brutálny dokáže na súťažiacich byť. Chceli by ste po takomto hodnotení ešte niekedy spievať?

Nakoniec sa mu stala osudnou nevera s manželkou kamaráta, realitného magnáta Andrewa Silvermana Lauren.Nakoniec sa mu stala osudnou nevera s manželkou kamaráta, realitného magnáta Andrewa Silvermana Lauren.
Nakoniec sa mu stala osudnou nevera s manželkou kamaráta, realitného magnáta Andrewa Silvermana Lauren.
Zdroj: Shutterstock

Simon a jeho ženy

Snáď práve preto, že je Simon Cowell taký obávaný a známy, priťahuje mnoho žien. „Lákajú ma bláznivé ženy. Podporujem ich šialené správanie, " vyhlásil známy sukničkár Cowell. „Priťahujú ma osobnosti, ktoré je ťažké ovládať.“  To je vyznanie muža, o ktorom sa traduje, že jeho náručou prešlo viac ako dvetisíc žien. Medzi nimi by sme našli aj veľa slávnych dám, modeliek, herečiek či televíznych osobností. Niektoré z nich požiadal o ruku, ako napríklad Louise Payne, chodil niekoľko rokov s popovou hviezdou osemdesiatok Sinittou, šesť rokov bol partnerom Terri Seymour, s ktorou sa dokonca zasnúbil. Nakoniec sa mu stala osudnou nevera s manželkou kamaráta, realitného magnáta Andrewa Silvermana Lauren. Kvôli nej sa rozišiel sa snúbenicou Terri a ona sa zas kvôli nemu rozviedla, čakala s ním totiž dieťa. Dnes šesťročný Eric je Cowellovo jediné dieťa. Zdá sa, že sa Simon Cowell konečne usadil a zo svojho syna je nadšený. Často ho berie so sebou aj do práce a chlapec s ním sedáva v porote.

Botox je súčasťou mojej rutiny, napravuje veľa škôd spôsobených vonkajšími vplyvy, ale poviem vám, bolí to ako čert.
Simon Cowell

Botox bolí

Šesťdesiatjedenročný Simon Cowell je bohatý a slávny, a tak chce, rovnako ako mnoho ďalších známych ľudí, vyzerať aj vo svojom veku dobre. Nemá problém hovoriť o tom, že o svoj zovňajšok stará a necháva sa omladzovať. Chodí pravidelne na botox a ďalšie procedúry a otvorene hovorí o tom, čo treba slávne ženy nezdôrazňujú, a to je bolesť, ktorú so sebou táto starostlivosti prináša. „Botox je súčasťou mojej rutiny, napravuje veľa škôd spôsobených vonkajšími vplyvy, ale poviem vám, bolí to ako čert,“ priznal napríklad v rozhovore pre britský Daily Mirror. A keď priberie nejaké to kilo, vynechá mäso, mliečne výrobky, cukor a alkohol.

Cowell sedel v porote súťaží Pop Idol (2001-2003), následne pôsobil v The X Factor UK, kde je až doteraz, Británia hľadá talent (od 2017), Americký idol (2002-2010), Americký X Factor (2011-2013) a Amerika hľadá talent (od 2016).Cowell sedel v porote súťaží Pop Idol (2001-2003), následne pôsobil v The X Factor UK, kde je až doteraz, Británia hľadá talent (od 2017), Americký idol (2002-2010), Americký X Factor (2011-2013) a Amerika hľadá talent (od 2016).
Cowell sedel v porote súťaží Pop Idol (2001-2003), následne pôsobil v The X Factor UK, kde je až doteraz, Británia hľadá talent (od 2017), Americký idol (2002-2010), Americký X Factor (2011-2013) a Amerika hľadá talent (od 2016).
Zdroj: instagram/@simoncowell

Priamo z ulice

Simon Cowell je nielen drsný porotca a milovník žien, ale aj dobrodinec. Bez pozornosti médií sa významne angažuje v charite, podporuje deti v detských domovoch a bojuje za práva zvierat. Navštevuje detské domovy v Anglicku a deti berie do zákulisia na natáčanie X Factoru. Ako postava sa objavil v slávnom seriáli Simpsonovci, v Scary Movie 3 si zahral sám seba, rovnako aj v druhej časti Shreka  sám seba nadaboval. Mnoho súťaží produkuje a sám v mnohých vystupuje. Ale najviac ho vraj teší, keď objaví naozajstný talent, ktorý príde priamo z ulice.

Keď objaví talent, vie to oceniť. Pozrite si TOP talenty, ktoré ho nenechali chladným.

Zdroj textu: Vltava Labe Media / Story / Lída Palátová

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor