MENU
zdravy-zivot

Na pokraji s nervami: Týmito SIGNÁLMI volá telo o pomoc!

Sad,Tired,Young,Woman,Touching,Forehead,Having,Headache,Migraine,Or

Súvisiace témy

Zdravý život

Na pokraji s nervami: Týmito SIGNÁLMI volá telo o pomoc!

Neustále sa niečoho bojíte, ale neviete prečo ani čoho? Aj to môže byť známkou blížiacich sa psychických ťažkostí.

Ľudia, ktorí sú dlhodobo pod veľkým stresom, môžu mať tendenciou vnímať mnohé veci negatívne. Spôsobuje to u nich neustále obavy, ktoré nemajú zjavnú príčinu. Tí, ktorí mieria k nervovému zrúteniu, stratili nádej, že bude lepšie a zase všetko v poriadku. Ako zistiť, že blíži vyhorenie?

Nemôžete spať

Chronická nespavosť ide ruka v ruke s chronickým stresom a môže byť varovným signálom nervového zrútenia. Stres vedie k úzkosti a vy sa nemôžete uvoľniť, čo potom sťažuje zaspávanie a znižuje samotnú kvalitu spánku. Telo a myseľ nemajú čas oddychnuť si a regenerovať, čo vedie iba k väčšej únave. Dostávate sa do začarovaného kruhu a cestou z neho môže byť aj nervový kolaps.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor