MENU
zdravy-zivot

TOTO po 2. vakcíne Lucia nečakala! Mali ste podobný problém?

Ako ste sa cítili po očkovaní?
Zdravý život

TOTO po 2. vakcíne Lucia nečakala! Mali ste podobný problém?

Očkovanie druhou dávkou je v plnom prúde a ďakujeme všetkým, ktorí sa nám ozvali. Pokračujeme s vašimi príbehmi.

Čakala som horúčku

Po prvej dávke vakcínou moderna mi nič nebolo. Čakala som, že po druhej budem mať horúčku ako moje kolegyne, ale teplota mi nestúpla. Na predlaktiach sa mi približne do 24-hodín spravili červené vyrážky, po dvoch dňoch začali hnisať a pribúdať. Samozrejme som išla k lekárke, aj na kožné. Dostala som masť – kortikoidy, ale nič. Nepomohlo. Vyrážky sa rozšírili aj na chrbát. Bolia ma, nedokážem ani spať na chrbte, ani sa otočiť na bok, lebo si priľahnem ruky.  Chcela by som poprosiť ľudí, ktorí si to čítajú a mali rovnaký problém a ich lekár im pomohol, aby sa ozvali do redakcie Zdravia. Majú na mňa kontakt a váš mail mi prepošlú.
Ďakujem, Lucia

Ak ste podobný problém ako Lucia, riešili aj vy, napíšte nám na mail: [email protected]
Do predmetu mailu napíšte: Očkovanie / Lucia

Nezabudnite! Vedľajšie účinky môžete hlásiť Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv na tejto adrese: KLIKNITE SEM!

Vyrážky a afty

Mám za sebou dve vakcíny Pfizer. Po prvej, dve hodiny po očkovaní, som dostala alergiu, kompletne som sa osypala vyrážkou, pomohlo mi antihistaminikum. Do celých úst som dostala také afty, že som dva týždne nemohla rozprávať ani sa najesť. Doktorka mi povedala, že vakcína mi znížila imunitu a nasadila mi liek obsahujúci liečivo inozín acedoben dimepranol (redakcia nemôže uvádzať názvy liekov, iba účinné látky). Po druhej vakcíne som neskutočne unavená, v práci zaspávam posediačky a neviem sa z toho dostať. S druhou som vyše týždňa.
Adelka

Nezabudnite! Vedľajšie účinky môžete hlásiť Štátnemu ústavu pre kontrolu liečiv na tejto adrese: KLIKNITE SEM!

Anketa
Ako ste na tom s očkovaním?

Skolabovala som

S manželom sme sa zaregistrovali naraz a dostali sme termín na ten istý deň. Bola to vakcína pfizer. Ja som o takých 5 až 6 minút po podaní dávky skolabovala z dôvodu náhleho poklesu krvného tlaku, po oddychu v ležiacej polohe, a po 2 až 3 pohároch vody som sa zotavila. Večer som mala chvíľku triašku. V noci ma veľmi bolelo rameno. Na druhy deň bolesť hlavy, tlak v hlave a bežná únava.  To všetko pominulo bez jedinej tabletky, nakoľko nie som typ človeka, ktorý okamžite siahne po liekoch. Manžel nemal prvý deň potiaže. Ráno išiel do práce. Poobede prišiel domov unavený a dostal horúčku. Tiež odmietol liek, vypotil sa. Ruka ho takisto bolela ako mňa. Obaja užívame lieky  na zníženie krvného tlaku. Sme radi, že sme sa rozhodli pre očkovanie, už aj pre väčší pocit bezpečia počas pandémie a tešíme sa na druhú dávku. V mojom prípade bude podaná pod dohľadom na posteli, aby sa predišlo nevoľnosti a nepríjemnosti.
Renáta, 45 rokov

Pokračujte na ďalšej strane

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Trápi ma vysoký tlak a mám aj astmu. Môžu diagnózy spolu súvisieť?

Artériová hypertenzia takmer u 90 % pacientov nemá jednoznačnú príčinu. Pľúcna astma je chronické zápalové ochorenie, ktorého príčina je zvyčajne známa. Ukazuje sa, že súvisí so zvýšeným výskytom kardiovaskulárnych ochorení. Zápal ako príčina artériovej hypertenzie nie je na prvý pohľad zvyčajný, ale viaceré vedecké štúdie potvrdili význam mierneho chronického zápalu vo vývoji metabolického syndrómu, aterosklerózy a obezity. Vedci skúmajú viacero génov, ktoré sa vyskytujú pri oboch ochoreniach. Výsledky ich výskumov by mohli v budúcnosti byť základom na presnejšiu liečbu oboch ochorení. Neliečená alebo neuspokojivo liečená astma aj hypertenzia môžu mať po rokoch za následok poškodenie a oslabenie funkcie srdca. Nepíšete, či sa na vysoký krvný tlak liečite, ale podľa vysokých hodnôt, ktoré uvádzate, usudzujem, že nie. Čo najskôr navštívte všeobecného lekára, ktorý začne s liečbou. V prípade, že hodnoty tlaku budú napriek liečbe nevyhovujúce, pošle vás na vyšetrenie k internistovi alebo ku kardiológovi. Pretrvávanie vysokých hodnôt krvného tlaku napriek liečbe by mohlo poukazovať na sekundárnu hypertenziu, ktorú je potrebné čo najskôr potvrdiť alebo vylúčiť.

čítať viac

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor