MENU
zdravy-zivot

Podľa tváre spoznáte zdravotný problém. Ukáže sa cukor, alkohol aj lepok

Vyrážky alebo fľaky sa dajú vysvetliť aj nesprávnou výživou.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Podľa tváre spoznáte zdravotný problém. Ukáže sa cukor, alkohol aj lepok

Podľa učenia Ďalekého východu sa zdravotné problémy v tele odrážajú na tvári. Štyri potraviny sú pre pleť zásadné a zanechávajú na nej stopy. Viete ktoré?

Na vzhľade našej pleti sa podieľajú aj gény, mimika, UV žiarenie, ale aj zlozvyky ako fajčenie či málo spánku. Ale vyrážky alebo fľaky sa dajú vysvetliť aj nesprávnou výživou.

Zásadné pre pleť sú štyri potraviny.„Cukor, mlieko, lepok a alkohol spúšťajú reťazovú reakciu v našom tele,“ hovorí naturopatická lekárka Nigma Talib, ktorá lieči vo svojich ambulanciách v Londýne aj Los Angeles.

„Takéto jedlo oslabuje črevnú flóru. V dôsledku toho už črevá nedokážu z potravy čerpať dostatok živín, dochádza k zápalom, ktoré sa prejavujú v podobe pupienkov a škvŕn a urýchľujú starnutie pokožky," uviedla Talib.

Nové kožné bunky sa vytvárajú každé štyri až šesť týždňov, ale pri nesprávnej výžive nastane problém. Telu chýba proteín, zodpovedný za spevnenie pokožky, nenasýtené mastné kyseliny, vďaka nim je pleť vláčna, vitamíny schopné opraviť poškodenie a voda, aby bola pleť napnutá.

Doktorka Talib praktizuje vo svojich ambulanciách tradičnú čínsku medicínu a v rámci nej si všimla vplyv jedla na pleť. Dospela k zdravotne zaujímavému výsledku. Ak sa štyri týždne budete vyhýbať cukru, alkoholu, lepku či mlieku, kožné problémy rýchlo ustúpia a vrásky začnú ubúdať.

„Ak chcete svojej pokožke dodať všeobecnú sviežosť, najlepšie je na mesiac vynechať všetky štyri potraviny. Výsledok vás prekvapí,“ radí Talib. 

Aké chyby krásy spôsobujú tvári 4 zásadné potraviny? Čítajte na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor