MENU
zdravy-zivot

Podivné chudnutie slávnych žien: Dali by ste sa nahovoriť na TOTO?!

Armenia,,Yerevan:,08,October,2019,Us,Reality,Tv,Star,Kim
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Podivné chudnutie slávnych žien: Dali by ste sa nahovoriť na TOTO?!

Známe tváre občas potrebujú byť v priebehu pár dní o pár kilogramov ľahšie, a tak skúšajú rôzne cesty. Aj také, pri ktorých sa zastavuje rozum a obracia žalúdok.

Každý, kto má nejaké kilá navyše, by ich chcel zhodiť akoby švihnutím čarovného prútika. Zázračné diéty na počkanie však neexistujú. Ak túžite schudnúť, dôležité je zmeniť stravovanie a začať sa viac hýbať.

Podivné diéty slávnych žien pre Nový čas pre ženy zhodnotila Jana Rybárová, certifikovaná výživová poradkyňa.

Stavila na dúhu

Speváčka Christina Aguilera sa v stravovaní riadi farbami. Každý deň má svoju farbu a vtedy konzumuje len potraviny konkrétnej farby. V pondelok biele, utorok červené, stredu zelené, vo štvrtok oranžové, v piatok fialové, sobotu žlté a v nedeľu môže všetky.

Christina,Aguilera,On,Stage,For,Cbs,The,Early,Show,ConcertChristina,Aguilera,On,Stage,For,Cbs,The,Early,Show,Concert
Zdroj: Shutterstock

Čo na to odborníčka? „Aspoň táto diéta je založená na jedle a nie na nejakom ,zázračnom‘ nápoji. Žiaľ, ani farba jedla rozdelená do jednotlivých dní nemá vplyv na samotné chudnutie. To je založené na kalorickom deficite, čo znamená, že náš energetický príjem musí byť nižší ako výdaj.“

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor