MENU
zdravy-zivot

Podivné chudnutie slávnych žien: Dali by ste sa nahovoriť na TOTO?!

Armenia,,Yerevan:,08,October,2019,Us,Reality,Tv,Star,Kim
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Podivné chudnutie slávnych žien: Dali by ste sa nahovoriť na TOTO?!

Známe tváre občas potrebujú byť v priebehu pár dní o pár kilogramov ľahšie, a tak skúšajú rôzne cesty. Aj také, pri ktorých sa zastavuje rozum a obracia žalúdok.

Každý, kto má nejaké kilá navyše, by ich chcel zhodiť akoby švihnutím čarovného prútika. Zázračné diéty na počkanie však neexistujú. Ak túžite schudnúť, dôležité je zmeniť stravovanie a začať sa viac hýbať.

Podivné diéty slávnych žien pre Nový čas pre ženy zhodnotila Jana Rybárová, certifikovaná výživová poradkyňa.

Stavila na dúhu

Speváčka Christina Aguilera sa v stravovaní riadi farbami. Každý deň má svoju farbu a vtedy konzumuje len potraviny konkrétnej farby. V pondelok biele, utorok červené, stredu zelené, vo štvrtok oranžové, v piatok fialové, sobotu žlté a v nedeľu môže všetky.

Christina,Aguilera,On,Stage,For,Cbs,The,Early,Show,ConcertChristina,Aguilera,On,Stage,For,Cbs,The,Early,Show,Concert
Zdroj: Shutterstock

Čo na to odborníčka? „Aspoň táto diéta je založená na jedle a nie na nejakom ,zázračnom‘ nápoji. Žiaľ, ani farba jedla rozdelená do jednotlivých dní nemá vplyv na samotné chudnutie. To je založené na kalorickom deficite, čo znamená, že náš energetický príjem musí byť nižší ako výdaj.“

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Zápal a hnis po tetovaní? Návšteva odborníka je na mieste

Nepíšete, aké veľké je tetovanie, akou metódou a akými chemikáliami vám ho spravili, ani a za aký čas sa dostavil  zápal a hnisanie. Neviem, či neprichádzate v práci alebo inde do styku s chemikáliami, mechanickým dráždením, nečistotami.

Môže ísť o infekciu zanesenú priamo pri tetovaní alebo pri nesprávnom ošetrovaní a následnom domácom zanesení infekcie. Samozrejme, nedá sa vylúčiť ani možná alergia na použitú farbu pri tetovaní. Odporúčam vám navštíviť čo najskôr dermatológa.

čítať viac

Čo znamenajú výsledky môjho gynekologického vyšetrenia?

Z uvedených informácii by som doporučila superkonziliárne ultrazvukové vyšetrenie a tiež by som zvážila MRI malej panvy.

Pri zvýšenom ROMA indexe, je potrebná obozretnosť, nakoľko môžu znamenať aj abnormálne zmeny v bunkách.

Povieme si o tom niečo bližšie. Onkomarkery sú substancie prítomné v tele, ktoré sú produkované nádorovými bunkami alebo aj bežnými bunkami organizmu ako reakcia na prítomnosť nádoru. Vznikajú v dôsledku vzniku a vývoja malígneho procesu. Ak je hodnota onkomarkerov nízka, nie vždy to zaručuje neprítomnosť nádorových zien . Vo všeobecnosti však platí, že pri benígnom ochorení sú zýšené koncentrácie onkomarkera len prechodné, naopak pri malígnych stavoch dlhodobejšie alebo stúpajú. Tu je dôležitou premonnou čas, ten je prognostickým ukazovateľom v priebehu ktorého sa koncentrácia markera zdvojnásobí.

HE4 je Humánny epididymálny proteín 4, ktorý sa vylučuje do krvi a patrí do skupiny proteínov s najvyššou senzitívnosťou na detekciu ovariálneho karcinómu v porovnaní s inými markermi, a to predovšetkým v štádiu I.

ROMA index nám signalizuje riziko prítomnosti epiteliálneho ovariálneho karcinómu.  Ide o algoritmus, ktorý vychádza z hodnôt HE4 a CA 125. Keďže u Vás  bol zvýšený HE4 automaticky to koreluje s vyšším Roma indexom. Celkovo sa tieto hodnoty u nás posudzujú na základe menopauzálneho stavu ženy a to nasledovne:

Premenopauzálne ženy:
ROMA > 11,4%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 11,4%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

Postmenopauzálne ženy:
ROMA > 30%: vysoké riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu
ROMA < 30%: nízke riziko epiteliálneho ovariálneho karcinómu

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor