MENU
zdravy-zivot

Pobolieva vás hlava? Pomôcť vám môže 6 bežných potravín

Bolesť hlavy vám pomôžu zvládnuť aj niektoré potraviny.

Súvisiace témy

Zdravý život

Pobolieva vás hlava? Pomôcť vám môže 6 bežných potravín

Veľmi rýchlo vám vie znepríjemniť aj ten najkrajší deň. Ako sa účinne zbaviť bolestí hlavy? Nemusíte hneď siahnuť po tabletke.

Za bolesťou hlavy sa môže skrývať množstvo faktorov. Niekedy sú to vysoké teploty, inokedy zmeny počasia. Často stačí byť dôslednejší v pitnom režime alebo sa len poriadne vyspať. Telo však môže týmto spôsobom signalizovať aj to, že mu chýbajú niektoré dôležité látky. V tomto prípade vás nepríjemných ťažkostí zbavia správne potraviny. Ktoré sú to najčastejšie?

Radšej celozrnné

Udržiavanie stálej hladiny cukru v krvi vás ochráni nielen pred veľkou chuťou do jedla, ale pomôže vám i v boji s bolesťami hlavy či migrénou. Miesto bielej múky, ktorá vďaka jednoduchým sacharidom rýchlo zvyšuje hladinu cukru v krvi, siahnite skôr po celozrnných produktoch. Či už ide o pečivo, chlieb alebo cestoviny. Zložené sacharidy sa štiepia pomaly a organizmus tak zásobujú energiou na dlhšiu dobu. Navyše vám poskytnú mnoho ďalších živín ako napríklad horčík a vápnik

Čo sa oplatí servírovať? ►

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor