MENU
zdravy-zivot

Pneumatika na bruchu? 5 hlavných dôvodov, prečo sa nestráca

Ako sa zbaviť pneumatiky na bruchu?

Súvisiace témy

Zdravý život

Pneumatika na bruchu? 5 hlavných dôvodov, prečo sa nestráca

Tuk na bruchu nie je na škodu. Ochraňuje váš žalúdok, črevá aj ďalšie orgány. Ale keď je ho priveľa, viac im škodí ako ich chráni.

Vnútrobrušný tuk prispieva k srdcovocievnym ochoreniam a k cukrovke. Dobrou správou je, že ak schudnete, až tridsať percent zo strateného tuku bude tvoriť práve ten na bruchu.

1. Jete nízkotučné potraviny

Siahajte radšej po plnotučných výrobkoch. Americkí odborníci pripravili štúdiu, v ktorej ženám naordinovali denný príjem 1 600 kalórií, ktoré pochádzali predovšetkým z tukov. Výsledok bol, že zhodili tretinu brušného tuku v priebehu mesiaca. „Nenasýtené mastné kyseliny majú vysokú sýtivosť, preto ich zjete menej a nemusíte siahať po menej kvalitných odtučnených výrobkoch,“ povedal David Katz, riaditeľ Preventívneho výskumného centra v Yale.
Náš tip: Doprajte si každý deň hrsť orechov, lyžicu olivového oleja alebo štvrtinu avokáda.

2. Máte málo minerálov

Magnézium reguluje viac ako 300 funkcií v tele. Je dokázané, že ľudia, ktorí ho majú dostatok, majú nižšie hladiny inzulínu v krvi. Ak chcete mať pevné brucho s vypracovanými tehličkami, bez pravidelného príjmu magnézia to pôjde ťažšie. Pomáha totiž produkovať inzulínu podobný rastový faktor, ktorý prispieva k rastu a zvýšenej sile svalov.
Náš tip: Dajte si každý deň banán, listovú zeleninu, špenát alebo oriešky. Sú bohaté na horčík.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám mäkkú zubnú sklovinu. Čo by mi pomohlo spevniť zuby?

Pokiaľ ide o posilnenie skloviny, je veľmi vhodné používať zubné pasty s obsahom fluoridov. No ak máte naozaj výraznejšiu kazivosť, odporučila by som aj doplnkovú fluoridáciu. V lekárni nájdete špeciálne fluoridačné gély, ktoré môžete doma používať, vždy však presne podľa odporúčaní výrobcu. V tomto prípade je dôležitá dôslednosť a pravidelnosť. Dlhodobejší a výraznejší efekt má ale profesionálna fluoridácia, stomatológ, alebo dentálna hygienička vám na zuby aplikujú preparát s vyšším obsahom fluoridov a zuby budú tak posilnené a chránené po dobu 6-9 mesiacov. Treba ale myslieť na to, že za kazivosť zubov nemôže iba slabá sklovina. Na vznik zubného kazu vplýva viacero faktorov. Určite by bolo dobré poradiť sa s vašou dentálnou hygieničkou, ktorá by s vami prekonzultovala techniku čistenia zubov, typ zubnej kefky, ale napríklad aj stravovacie návyky.

čítať viac

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor