MENU
zdravy-zivot

Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Ilustračné foto.
Zdravý život

Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Dodržiavanie správneho pitného režimu aj počas zimy je neoddeliteľnou súčasťou dobrej imunity.

Mnohým z nás čistá voda nechutí a čaju môžete vypiť len obmedzené množstvo, preto občas siahneme po nezdravých sladených nápojoch. Na trhu už však je aj nová možnosť, revolučný pitný režim s mikrodrinkom, bez cukru a konzervačných látok.

Katka Navrátilová, managing director značky waterdrop pre Českú republiku a Slovensko, nám porozprávala ako vznikol nápad naučiť ľudí piť vodu a nezaťažovať pritom prírodu.

Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Katka Navratilova

Prečo nesmieme zabúdať piť, keď sme už zabudli na teplé počasie?

Naše telo potrebuje tekutiny počas celého roka. Výnimkou nie sú ani zimné mesiace. Pri nedostatku vody sa rýchlo unavíme, spomalí sa nám metabolizmus a telo nefunguje správne. Našu imunitu zachráni práve prísun tekutín. O dôležitosti pravidelného pitného režimu počúva väčšina z nás už od detstva. Nájdu sa však aj takí, ktorí nemajú v obľube čistú vodu. Na trhu sú rôzne ochutené vody, tie sú však plné cukru, konzervačných látok a balené v zbytočnom plaste.

Ako vznikol nápad s revolučným pitným režimom?

Nápad vznikol v hlave biznismena a zakladateľa značky Waterdrop, Martina Donalda Murraya. Počas dlhých letov nechcel piť sladené nápoje a čistá voda mu nechutila. Potreboval zdravý mikrodrink, bez cukru, konzervačných látok a bez zaťažovania planéty plastami. Vďaka profesionálnemu tímu vedcov v priebehu 2 rokov vytvoril waterdrop. 

Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?


Z čoho je vyrobený mikrodrink?

Kapsule sú vytvorené zo starostlivo vyberaných rastlinných a ovocných výťažkov, jemne zlisovaných a ekologicky zabalených. Stačí potom rozpustiť 5-gramový mikrodrink vo vode a skvelý nápoj plný vitamínov a antioxidantov je hotový. A to všetko bez cukru.

Okrem dodržiavania správneho pitného režimu má waterdrop aj ďalší rozmer.

Základným poslaním značky waterdrop je pomôcť ľuďom k pravidelnému pitnému režimu a zároveň zbaviť prírodu nepotrebných plastových fliaš. Kladieme dôraz na zodpovedný prístup firmy k životnému prostrediu. Od výroby, papierových obalov, sklenených fliaš, bambusových slamiek až po doručenie do domácností. 

Waterdrop ponúka okrem mikrodrinkov rôznych chutí aj dizajnové sklenené a nerezové fľaše, rôzne doplnky ako bambusové slamky, drevené meeting boxy do domácností alebo kancelárií. Teraz v predvianočnom období sú veľmi obľúbené sety, kde v štýlovej krabičke nájdete fľašu s dropmi rôznych príchuti. Je to skvelý darček pre každého člena rodiny, priateľov, kolegov či dokonca aj biznis partnerov

Waterdrop má pre vás 10 % zľavu na nezľavnený tovar. Stačí pri nákupe na www.waterdrop.sk uviesť promo kód Zdravie10.

Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?Pitný režim v zime je dôležitejší ako si myslíte. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia