MENU
zdravy-zivot

Pevné brucho, štíhly pás. 7 TOP cvikov, ktoré ich vyformujú

Brucho i pás vám pomôže vyformovať cielené cvičenie.

Súvisiace témy

Zdravý život

Pevné brucho, štíhly pás. 7 TOP cvikov, ktoré ich vyformujú

Potrebujete vytvarovať stred tela? Stačí do tréningu zaradiť cielené cviky a driek sa začne formovať.

Pri tvarovaní akejkoľvek partie tele je najdôležitejšia pravidelnosť cvičenia. Nájdite si čas na posilňovanie minimálne trikrát do týždňa. Jednotlivé cviky zaraďte do uceleného cvičenia, aby bolo komplexné. Ktoré vám pomôžu so spevnením brucha a vyformovaním drieku?

Nájdite si čas na pravidelné spevnenie stredu tela.Nájdite si čas na pravidelné spevnenie stredu tela.
Zdroj: Shutterstock

1. Sadnite si, zdvihnite zo zeme vystreté nohy, mierne sa zakloňte a predpažte vystreté ruky.  Pozíciu udržíte ľahšie, ak v nich niečo držíte, napríklad činku, loptu alebo fľašu s vodou. Hlavu držte v predĺžení tela. V krajnej pozícii vydržte aspoň 10 sekúnd.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor