MENU
zdravy-zivot

Päť vecí, ktoré robia šťastné páry každý deň. Ako ste na tom vy?

Vo vzťahu je dôležitá podpora a rešpektovanie odlišností.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Päť vecí, ktoré robia šťastné páry každý deň. Ako ste na tom vy?

Vzťah preverí až čas a bežný život. Ako zapracovať na šťastí a na čo netreba v kolobehu každodenných povinností zabúdať?

Čo robia šťastné páry inak? Väčšinou sú to len maličkosti, ktoré však môžu z dlhodobého hľadiska znamenať pre dvojicu a jej spolužitie skutočne veľa. Pozrite sa, ktoré drobnosti sú podľa psychológov dôležité.

1. Navzájom sa podporuje

Každodenný život býva niekedy hektický. Všetky povinnosti nemôžu byť len na pleciach jedného z vás. Šťastné páry myslia viac na svoju polovičku. Ak napríklad nastúpi partner či partnerka do nového zamestnania, druhý by sa mal aspoň načas ujať viacerých domácich prác, radí nemecký portál fuersie.de. Ohľaduplnosť je v partnerskom živote veľmi dôležitá. Platí to nielen pri upratovaní, ale i pri starostlivosti o deti či domáce zvieratá. Namiesto slov nechajte v tomto prípade hovoriť činy. Pozitívna spätná väzba vás posilní a budete sa cítiť sebavedomejšie aj v bežnom živote.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor