MENU
zdravy-zivot

Pandémia dohnala ľudí k stereotypu aj v sexe. Komu chýba spestrenie najviac?

Nedostatok iných kontaktov a často trávený spoločný čas v období pandémie prináša nudu aj do intímnej oblasti.
Zdroj: Shutterestock
Zdravý život

Pandémia dohnala ľudí k stereotypu aj v sexe. Komu chýba spestrenie najviac?

Stereotypný partnerský sex trápi v súčasnosti až 85% párov. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu internetovej zoznamky určenej pre zadaných ľudí.

Podľa tohoto prieskumu viac než muži túžia po spestrení svojho milostného života ženy! Podľa prieskumu je to 46% mužov verzus 58% žien. Medzi hlavné signály sexuálnej rutiny patria spomienky na sex s ex partnermi, sny o nevere alebo nedostatok spontánnosti vo vzťahu aj milostnom živote.

Pandémia totiž spolu s opatreniami ako lockdown, home office a obmedzovanie kontaktov vyciciava ľuďom nielen psychické a fyzické sily, ale aj chuť na milostný život. Ten buď dostáva stopku, alebo sa stáva len rutinou. 

O sexe s inou osobou ako svojím partnerom sníva 80% žien a až 98% mužov!
The Journal of Sex Research

Časté spomienky na sex s ex

Na tom, že si sem tam vybavíte svoje dávne lásky a milostné chvíľky s nimi, nie je nič neprirodzeného. Pokiaľ ale neustále s úsmevom spomínate na sex s bývalými partnermi a často ho porovnávate so svojím súčasným sexuálnym životom, potom sa zrejme čoskoro nevyhnete partnerským problémom. "Možno to znamená, že k svojim expartnerom stále prechovávate city, ale možno vás len sex s nimi viac bavil a napĺňal. Ak platí to druhé, máte dobrú šancu svoju súčasnú situáciu zlepšiť. Jednoducho sa skúste so svojím proťajškom porozprávať o tom, čo vás v sexe baví, čo vás vzrušuje a napĺňa. V pokoji a bez emócií sa o tom porozprávajte a nehanbite sa. Je totiž veľmi pravdepodobné, že aj váš partner má nejaké nevypovedané túžby a uvíta možnosť sa o ne podeliť," radí Adam Durčák, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou. Pamätajte si však, že s touto debatou nikdy nezačínajte hneď po sexe, kedy sa váš partner či partnerka môžu cítiť viac zraniteľní.

Snívate o nevere s B.Pittom, B.Cooperom či K.Reevsom?

To, že si sem tam zasnívate o tom, aké by to bolo pomilovať sa so známou celebritou alebo proste len neznámym mužom či ženou, ešte to nutne neznamená, že je s vaším vzťahom niečo v neporiadku. Je to úplne prirodzené. Podľa jednej štúdie uverejnenej v odbornom žurnálu The Journal of Sex Research sníva čas od času o sexe s inou osobou ako svojím partnerom 80% žien a až 98% mužov. Medzi fantazírovaním a túžbou previesť svoje sny do reality je však značný rozdiel. Ak sa pristihnete, že o nevere snívate až príliš často alebo ju dokonca už plánujete, je to jasný signál, že sa váš partnerský vzťah neuberá dobrou cestou.

Ako sa z toho vymotať? >>>

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor