MENU
zdravy-zivot

Zastavte pálenie záhy! Vyskúšajte činné rady, ktoré fungujú

×
Zdravý život

Zastavte pálenie záhy! Vyskúšajte činné rady, ktoré fungujú

Pálenie záhy sa môže prejaviť aj pálením hrdla, bolestivým tlakom za hrudnou kosťou alebo dokonca problémami s prehĺtaním. Ako sa problémov zbaviť?

Čo je pálenie záhy?

Triky pomôžu predísť nepríjemnému pocitu v hrudi po jedle.Triky pomôžu predísť nepríjemnému pocitu v hrudi po jedle.
Triky pomôžu predísť nepríjemnému pocitu v hrudi po jedle.
Zdroj: Shutterstock

Predstavte si pocit pálenia, ktorý sa vám plazí po hrudníku a usadí sa za hrudnou kosťou. Vzniká vtedy, keď sa žalúdočná kyselina dostane do pažeráka, potravinovej diaľnice spájajúcej ústa s bruchom. Táto nepríjemná cesta vám často zanechá horkú i kyslú chuť v hrdle alebo v ústach. Pálenie záhy môže udrieť so všetkou silou po jedle alebo keď si pohodlne ľahnete.

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor