MENU
zdravy-zivot

Tvarohové palacinky bez múky a cukru. Iné už robiť nebudete!

Recept na tvarohové palacinky.
Zdravý život

Tvarohové palacinky bez múky a cukru. Iné už robiť nebudete!

Jemné tvarohové palacinky s vôňou vanilky chutia fantasticky! Na panvici sa nelepia a pri stáčaní nelámu.

Potrebujete

  • 140 ml mlieka
  • 1 vanilkový puding (37 g)
  • 2 vajcia
  • 2 PL jemného tvarohu

Postup

  1. Do mlieka dôkladne vmiešame pudingový prášok, pridáme 2 celé vajcia a na záver 2 vrchovaté polievkové lyžice tvarohu. Môžete použiť mixér, ale postačí vám aj metlička. Zmes môže byť redšia ako na bežné palacinky, ale na panvici všetko pekne stuhne.
  2. Rozpáľte panvicu, vymažte ju zľahka olejom a nalejte zmes tak, aby ste vytvorili tenkú vrstvu. Palacinku obraciame až v momente, keď je stuhnutá a zospodu dozlatista.
  3. Zo zvyšného tvarohu si pripravte náplň pridaním ovocia či džemu. 
Tipy na plnky do palaciniek nájdete vo FOTOgalérii

Z uvedeného množstva vám vyjdu 4 väčšie palacinky. Nie je to veľa, ale s tvarohom a ovocím zasýtia.

VIDEOtip z kuchyne Zdravia

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor