MENU
zdravy-zivot

Originál príchute, s ktorými si namiešate váš obľúbený nápoj kedykoľvek

Ilustračné foto
Zdravý život

Originál príchute, s ktorými si namiešate váš obľúbený nápoj kedykoľvek

Už si nemusíte robiť zásoby obľúbených nápojov na vaše letné grilovačky, párty či len tak pre seba. Ušetríte si čas a spravíte niečo aj pre životné prostredie.

Poznáte to: pozvete si priateľov, rodinu a začnete plánovať, čo treba nakúpiť. Nápoje musia byť, čo hrdlo ráči, a keďže ten má rád to a ten zas iné, navláčite domov ťažké nákupy, ktoré sa neraz ani do chladničky nezmestia. Ako to vyriešiť, aby ste doma mali stále dostatok osvieženia pre seba aj pre hostí pozvaných aj nečakaných?

Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.
Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.
Zdroj: SodaStream

Riešením je SodaStream a absolútna novinka na našom trhu – originálne príchute od Pepsi. V prístroji si nasýtite perlivú vodu presne podľa vašich preferencií, takže nemusíte kupovať fľaše s bublinkami jemnými, strednými či poriadne ostrými. Čistá voda je stále najosviežujúcejší nápoj, ak pridáte bublinky, pomôže vám trebárs s trávením klobások z grilovačky či po ťažkej noci.

Dáte si Pepsi, Mirindu alebo 7UP?

S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.
S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.
Zdroj: SodaStream

Pokiaľ preferujete ochutené osvieženie, príchute Pepsi, Pepsi Max, Mirinda, Mirinda Light a 7UP plus jeho sugar free verzia sú ako stvorené pre vás. Z jednej fľašky pripravíte až 9 litrov nápoja, navyše si ho môžete prispôsobiť vašej chuti: ak ho chcete menej či viac chuťovo výrazný, stačí sa pohrať s dávkovaním a nájsť si presne tú svoju chuť.

No a predstavte si, že sa svojich hostí spýtate, či si dajú Pepsi, Mirindu alebo 7UP a neriskujete blamáž, keď sa nápoje minú! Navyše z nich môžete mixovať ďalšie a ďalšie drinky pre deti aj dospelých. Sledujte FB SodaStream Slovakia a neujde vám žiadna inšpirácia ani zaujímavá súťaž!

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac

Menštruácia mi mešká a prsia sa mi trošku zväčšili. Som tehotná?

V prípade podozrenia na tehotenstvo odporúčam nasledovný postup. Ak máva žena pravidelné menštruačné cykly a menštruácia mešká, je dobré počkať, kým bude meškať približne 7 dní a až potom si urobiť tehotenský test z moču, ktorý sa dá kúpiť napríklad v lekárni. Samozrejme, je možné urobiť si tehotenský test aj skôr, avšak, čím skôr si ho žena urobí, tým je väčšie riziko, že bude falošne negatívny.

Keď mešká menštruácia približne 14 dní, je vhodné ísť na gynekologické vyšetrenie, vrátane vyšetrenia ultrazvukom, kedy by už malo byť tehotenstvo viditeľné. Okrem toho gynekológ môže tiež nechať vyšetriť hladinu tehotenského hormónu v krvi, ak to považuje za potrebné. Uvedené informácie platia v prípady, že žena nemá žiadne ťažkosti a cykly máva pravidelné. Príznaky ako ranné nevoľnosti či napätie v prsníkoch sú pri stanovení skorého tehotenstva neisté.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor