MENU
zdravy-zivot

Originál príchute, s ktorými si namiešate váš obľúbený nápoj kedykoľvek

Ilustračné foto
Zdravý život

Originál príchute, s ktorými si namiešate váš obľúbený nápoj kedykoľvek

Už si nemusíte robiť zásoby obľúbených nápojov na vaše letné grilovačky, párty či len tak pre seba. Ušetríte si čas a spravíte niečo aj pre životné prostredie.

Poznáte to: pozvete si priateľov, rodinu a začnete plánovať, čo treba nakúpiť. Nápoje musia byť, čo hrdlo ráči, a keďže ten má rád to a ten zas iné, navláčite domov ťažké nákupy, ktoré sa neraz ani do chladničky nezmestia. Ako to vyriešiť, aby ste doma mali stále dostatok osvieženia pre seba aj pre hostí pozvaných aj nečakaných?

Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.
Výhodné balenie s prístrojom, fľašou, bombičkou a príchuťami je už na trhu.
Zdroj: SodaStream

Riešením je SodaStream a absolútna novinka na našom trhu – originálne príchute od Pepsi. V prístroji si nasýtite perlivú vodu presne podľa vašich preferencií, takže nemusíte kupovať fľaše s bublinkami jemnými, strednými či poriadne ostrými. Čistá voda je stále najosviežujúcejší nápoj, ak pridáte bublinky, pomôže vám trebárs s trávením klobások z grilovačky či po ťažkej noci.

Dáte si Pepsi, Mirindu alebo 7UP?

S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.
S novými príchuťami SodaStream x Pepsi si na svoje príde každý.
Zdroj: SodaStream

Pokiaľ preferujete ochutené osvieženie, príchute Pepsi, Pepsi Max, Mirinda, Mirinda Light a 7UP plus jeho sugar free verzia sú ako stvorené pre vás. Z jednej fľašky pripravíte až 9 litrov nápoja, navyše si ho môžete prispôsobiť vašej chuti: ak ho chcete menej či viac chuťovo výrazný, stačí sa pohrať s dávkovaním a nájsť si presne tú svoju chuť.

No a predstavte si, že sa svojich hostí spýtate, či si dajú Pepsi, Mirindu alebo 7UP a neriskujete blamáž, keď sa nápoje minú! Navyše z nich môžete mixovať ďalšie a ďalšie drinky pre deti aj dospelých. Sledujte FB SodaStream Slovakia a neujde vám žiadna inšpirácia ani zaujímavá súťaž!

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor