MENU
zdravy-zivot

Opäť v pozore! Rázové vlny vyriešia váš problém s erekciou

Opäť to funguje: Liečba rázovými vlnami vracia mužom zdravý sexuálny život.
Zdravý život

Opäť v pozore! Rázové vlny vyriešia váš problém s erekciou

Páni, poruchy erekcie sa dajú liečiť novou metódou. Lekári vám ponúkajú bezbolestnú a účinnú liečbu rázovými vlnami!

Liečba rázovými vlnami je momentálne top metódou pri liečbe erektilnej dysfunkcie, ktorú spôsobuje porucha prekrvenia penisu. Po tabletkách, injekcii a vákuovej pumpe sa tak páni môžu úspešne zbaviť problému, za ktorý sa často hanbia. No kým tabletky vrátia erekciu na niekoľko hodín, táto neinvazívna bezbolestná terapia účinkuje roky – a bez zdravotných obmedzení a rizík! S nápadom využiť rázové vlny pri liečbe erektilnej dysfunkcie prišli lekári v Izraeli.

„Všimli si, že keď ich používali na rozbíjanie močových kameňov, okolité tkanivá sa zlepšili. Rázové vlny zregenerovali tkanivá tak, že začali vznikať nové cievy. V súčasnosti sa už približne dva roky používajú rázové vlny ako regulárna metóda na liečbu porúch erekcie,“ ozrejmil urológ Karol Veselý z kliniky RW Medical v Bratislave. Samozrejme, pri tejto liečbe sa používa nižšia intenzita vĺn ako pri rozbíjaní obličkových kameňov. Zmena je aj v tom, že nová hlavica, odkiaľ sa vysielajú rázové vlny, má podlhovastý tvar – je dlhá 7 centimetrov a široká 1 centimeter.

Pri problémoch s erekciou, hľadajte príčiny najskôr vo svojej hlave »

„To zabezpečuje vyššiu účinnosť, takže pacient nemusí absolvovať toľko kúr ako pri okrúhlej hlavici. Skrátila sa aj dĺžka jednotlivých zákrokov,“ doplnil lekár. Úspešnosť metódy je až 80-percentná. „Za pol roka sme mali takmer 50 pacientov, väčšinou vo veku 50 až 65 rokov, pričom najčastejšie sa na nás obracajú cukrovk á r i . Ani u jedného pacienta sme liečbu nemuseli prerušiť. Rázové vlny sú bezpečné, nedochádza k poškodeniu kože,“ ubezpečil doktor Veselý.

Je to diskrétne

Liečba sa robí ambulantne a diskrétne, v čakárni sa nestretnete so žiadnym iným pacientom. Zdravotnícke zariadenie má osobitný vchod i východ. Pacientov objednávajú sólo.

Koľko zaplatíte

Liečbu si klient platí v plnej výške. Cena je 1 499 €, zahŕňa 4 zákroky, ktoré by mali problém vyriešiť. Jeden zákrok trvá 15 až 20 minút pod dohľadom odborného lekára. Opakuje sa v týždenných intervaloch.

Pred liečbou na testy

Tieto laboratórne testy musíte podstúpiť:

 •  krvný obraz
 •  cukor v krvi
 •  cholesterol v krvi
 •  test na rakovinu prostaty
 •  hladina testosterónu
 •  krvný tlak
 •  výška, váha
 •  aktuálna kondícia – vyjdete na 2. poschodie bez zadýchania?

 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V akom veku sa zvykne dieťaťu prestať zhoršovať krátkozrakosť?

Krátkozrakosť býva často dedičná. Tak ako píšete, máte to v rodine. Stredný typ krátkozrakosti (to je typ u Vášho syna) začína v detskom veku a postupne narastá až do obdobia okolo 20. roku života. Môže dosahovať  približne od -4 do -7 dioptrií. Po 20. roku života sa progresia krátkozrakosti výrazne spomalí, ale ešte stále môže mierne narastať aj do 35. roku života. Preto je nevyhnutné, aby deti do 18 rokov s krátkozrakosťou chodili na pravidelné očné kontroly minimálne raz ročne. A podľa potreby sa im  upravovali, teda zvyšovali dioptrie.  Krátkozrakosť sa časom nezlepší. Podstatou krátkozrakosti je predlžovanie očnej gule. Tým, že sa oko predlžuje a nezastavilo sa v raste, predlžuje sa predozadná os oka. Lúče, ktoré dopadajú do oka, sa lámu pred sietnicou, a preto vzniká neostrý obraz. Ak pred oko dáme mínusové sklo, takzvanú rozptylku, lúče sa rozptýlia a zalomia presne na sietnicu. Obraz sa tak zaostrí. V dnešnej dobe máme k dispozícii aj kontaktné šošovky, ktoré syn môže začať časom nosiť. V prípade, ak bude mať po 20. roku života stabilné dioptrie, tak môže zvažovať aj bezbolestné, bezpečné a rýchle laserové operačné odstránenie dioptrií s využitím femtosekundového lasera. V tomto prípade je však dôležité dbať na precízne vstupné vyšetrenie a výber samotnej kliniky.

čítať viac

Päťročný kaká do plienky. Je to hanba! Ako ho to odučiť?

Nikdy na dieťa netlačte. Nedovoľte, aby prevládali pri „odplienkovaní“ negatívne emócie. Veľa s ním hovorte. Vek päť rokov je už dosť hraničný, takému „veľkému“ dieťaťu už dokážete veľa vecí vysvetliť. Verím, že ste to skúšali aj pomocou hračiek. Mackovia a iní plyšoví kamaráti musia predsa tiež kakať. Deti to ľahšie pochopia a postupne zavedú do praxe. Skúste najprv nočník alebo redukciu na toaletu. Je možné , že sa váš synček bojí veľkej a hlbokej misy, zvuku pri splachovaní, nestability pod nohami, ktoré mu visia vo vzduchu. Pomáha podložiť pod nožičky stolček. Keď hovoríte, že ste už vyskúšali všetko, tak vám len môžem odporučiť návštevu detského psychológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor