Predstavte si, že by ste boli zdravý, vitálny a v plnej sile až do vysokého veku. Žiaden úbytok svalovej hmoty, žiadne boľavé kĺby a žiadne tráviace ťažkosti!

Často počúvame, že vedecký výskum v budúcnosti prinesie elixír, ktorý nám umožní žiť dlhšie a zdravšie. Vďaka doktorovi Gundrymu máme recept na dlhovekosť na dosah ruky už teraz!

Ako totiž odhaľuje vo svojej knihe Skryté tajomstvo dlhovekosti, všetky nástroje, ktoré nám môžu otvoriť  dvere k dlhšiemu a zdravšiemu životu, máme vo svojich rukách.

Uznávaný kardiochirurg Steven R. Gundry, autor bestselleru Skryté nebezpečenstvo zdravých potravín, pracoval s tisíckami pacientov, pričom zistil, že choroby spájané so starnutím, ktorých sa najviac obávame, vôbec nie sú zapríčinené vekom, ale sú skôr dôsledkom životného štýlu. 

Tušili ste napríklad, že až deväťdesiatdeväť percent vášho tela tvoria rôzne mikróby a baktérie a že vitalita a zdravie sídlia vo vašom čreve? 

No a práve tu sa začína aj vaša cesta k zdraviu a vitalite.

Mikróby riadia celý náš život, podieľajú sa na všetkých funkciách ľudského tela a ovplyvňujú celý rad faktorov od telesnej hmotnosti, cez vzhľad kože až po to, či sa u nás rozvinú bežné choroby, ako je artritída, alebo závažnejšie ochorenia ako napríklad rakovina či Alzheimerova choroba.

Odhaľte skryté tajomstvo dlhovekostiOdhaľte skryté tajomstvo dlhovekosti

Doktor Gundry v knihe vysvetľuje, že naša strava by mala byť čo najmenej priemyselne spracovaná, prevažne rastlinná, lokálna a sezónna. Dozvieme sa tiež, že srdcové choroby sú autoimunitného pôvodu, že žiť sa dá dobre a zdravo aj bez živočíšnych bielkovín a že množstvo bielkovín v strave sa vo všeobecnosti preceňuje.

Vedeli ste napríklad, že nadbytok niektorých látok v tele je rovnako nebezpečný ako ich nedostatok? A že vôbec nie je nevyhnutné aby vám s vekom ubúdali svaly a redli kosti?

Doktor Gundry už pomohol miliónom pacientov a v knihe Skryté tajomstvo dlhovekosti premieňa komplexnú vedu o starnutí na veľmi jasný a akčný plán.

Toto obohacujúce čítanie je podložené informáciami z najnovších výskumov a poskytuje čitateľom prístupné rady, ako si predĺžiť a skvalitniť život.

Knihu Skryté tajomstvo dlhovekosti by si mal prečítať každý, kto si túži uchovať zdravie a vitalitu až do vysokého veku.

A to sme vlastne všetci.