MENU
zdravy-zivot

Obyčajný drep? 7 trénerských tipov ako z neho vyťažiť ešte viac

Cvičenie - drepy
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

Obyčajný drep? 7 trénerských tipov ako z neho vyťažiť ešte viac

Stačí správne pokrčiť kolená a precvičíte si nielen nohy, ale i sedacie svalstvo a spodnú časť chrbta. Nemusíte zostať pri klasickom drepe, trénerka Alexandra Bočková vám ukáže jeho variácie.

Najdôležitejšia pri drepe je správna technika. Chyby pri cvičení sa môžu časom pretaviť najmä do bolesti v oblasti kolien. Dávajte si pozor aj na držanie chrbta, spevnené brušné svalstvo dokáže zabrániť napríklad prehýbaniu v oblasti krížov. Drepy či podrepy nie sú len statickým cvičením, stačí pridať rozličné výskoky a hneď preveria vašu fyzickú kondíciu. Ideálne je, ak ich začleníte do komplexného tréningu.

Ako na základný?

Pri základnom drepe roznožte minimálne na šírku pliec. Záťaž rozložte na celé chodidlo, kolená vytočte mierne do vonkajšej strany, rovnako i špičky. Ide približne o tridsaťstupňový uhol. Vystrite chrbát, hlavu držte v jeho predĺžení, spevnite brušné svalstvo. Ani v najnižšej polohe nesmú kolená predbehnúť špičky. Ak sa tak stane, väzy sú vystavené nadmernej záťaži.

Cvičenie - drepyCvičenie - drepy
Zdroj: Robo Hubač

Pozrite si ďalšie variácie ►►►

Pokračovať Ďalej (1/14)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor