MENU
zdravy-zivot

Oblička sa hlási cez chrbát. Ak cítite toto miesto, môže ísť o rakovinu

Kde bolí rakovina obličiek?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Oblička sa hlási cez chrbát. Ak cítite toto miesto, môže ísť o rakovinu

Túto bolesť si väčšina ľudí zamieňa. Kým liečite chrbticu, vinníkom môže byť poškodená oblička.

Bolesť obličiek má mnoho možných príčin a niektoré môžu byť vážne. Ak vás trápi niekoľko týždňov alebo nebodaj mesiacov, mali by ste vyhľadať lekára. Problém pritom nemusí spočívať priamo v obličke, ale napríklad v chrbtici. V porovnaní s bolesťou chrbta však existujú určité rozdiely v tom, ako sa bolesť obličiek prejavuje a kde sa nachádza. Ako bolia obličky? Portál WebMD prniesol  manuál, ako rozpoznať príčinu.

Obličkové kamene

  • intenzívna, náhla, ostrá, bodavá bolesť alebo kŕče v chrbtici alebo v boku

Ide o minerálne usadeniny, ktoré pri určitej veľkosti môžu zablokovať močovod. Bolesť sa môže rozšíriť aj do slabín, bolí vás aj močenie.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor