MENU
zdravy-zivot

Objavte liečivé účinky tuku

Ilustračné foto
Zdravý život

Objavte liečivé účinky tuku

Renomovaná nemecká odborníčka Dr. Anne Flecková prináša slovenským čitateľom príbeh tučného omylu, ktorý dlhodobo ničí naše zdravie. Knižná novinka Veľké tučné klamstvo, odkrýva šokujúce fakty o tom, ako vlastne došlo k „tučnému“ omylu.

Autorka tejto knihy je v Nemecku považovaná za priekopníčku inovatívnej kombinácie moderného výskumu a tradičných metód liečenia. Odstraňuje zastarané informácie o zdravej výžive a svoju knihu podložila odbornými znalosťami a osobnými skúsenosťami priamo z praxe. Správne využívanie tukov totiž v sebe skrýva úžasný potenciál predchádzať chronickým chorobám, ako sú srdcovo-cievne ochorenia, nadváha, depresia, Alzheimerova choroba a rakovina, zmierňovať ich príznaky, a dokonca ich liečiť.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Dr. Anne Flecková

Počuli ste niekedy už o tom, že kvalitný tuk je zdravý, zoštíhľuje, lieči (nielen) autoimunitné ochorenia a chráni pred toľko obávanými civilizačnými chorobami?
Ešte stále veríte, že keď zjete viac ako tri vajcia týždenne, pri najbližšej príležitosti vás skolí infarkt? Alebo že štíhlosť a zdravie dosiahnete len tak, že sa budete vyhýbať tučným potravinám? Ak sa vám nedarí zhodiť nadbytočné kilá, bojujete s ekzémami alebo vysokým tlakom, tuk je v tom nevinne. Vaše bunky, totiž, po ňom zúfalo bažia!

Veľké tučné klamstvo je múdra kniha, ktorá sa číta veľmi ľahko a je úprimná. Prečítajte si ju aj vy a zistíte, aké zdravé je vaše jedlo v chladničke.

Ak chcete optimalizovať svoj vlastný životný štýl a stravu, ste na správnom mieste. Bez tabletiek či vedľajších účinkov.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Dr. Anne Flecková

Začítajte sa do prelomovej príručky VEĽKÉ TUČNÉ KLAMSTVO, ktoré vám otvorí oči.:

Mýtus číslo 1: Z tuku tučnieme

Skutočnosť, že dve úplne odlišné veci nazývame jediným slovom „TUK“, považujem za obrovský problém. Treba totiž rozlišovať medzi tukom označujúcim tuk prijímaný z potravy a tukom, ktorý
vytvára mľandravú pneumatiku a je príčinou nadbytočných kilogramov pretekajúcich cez pás na nohaviciach.

Mýtus číslo 2: Tuk treba odstrániť

Tuk netreba odstraňovať, lepšie povedané, nesmieme ho odstraňovať,pretože zdravé tuky dokážu zachraňovať životy

Mýtus číslo 3: Tuk spôsobuje ochorenia

Úloha tuku pre zdravie je už roky predmetom intenzívneho výskumu. Ukázalo sa, že zdravé tuky nie sú zlomyseľné spúšťače chorôb, ba práve naopak – majú luxusné liečivé účinky:
Práve preto som sa do tuku úplne zamilovala. Najprv vám však vysvetlím základné fakty, aby ste lepšie pochopili, ktoré konkrétne tuky sú zdravé a ktoré nie.

„Spoznať únikovú cestu je prvým krokom k uzdraveniu. Chcem dosiahnuť najlepšie zdravie pre každého a dopriať dlhší a kvalitnejší život. Podľa môjho názoru stres a prírodná medicína sú nevyhnutné.“ Dr. Anne Flecková

 

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si chrániť vagínu v kúpeľoch pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií. Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky.

Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Snažíme sa o bábätko a stále sa nám nedarí. Čo nám môže pomôcť?

Problematika neplodnosti je veľmi komplikovaná a komplexná odpoveď by presiahla rámec tejto poradne. Neplodnosť je stav, pri ktorom žena pri pravidelnom pohlavnom styku najmenej dva krát do týždňa neotehotnie počas obdobia jedného roku. Problém sa týka páru – ženy aj muža, príčina je v 35-45% u muža, v 45-55% u ženy, v 5-10% sa príčina nezistí a u 15-20% párov je problém u oboch partnerov. Nárast počtu neplodných párov v posledných rokoch súvisí najmä s odkladaním počatia do neskorších vekových období, plodnosť so stúpajúcim vekom ženy klesá.

Príčiny neplodnosti môžu byť rôzne a môžu sa aj kombinovať, rámcovo sa môže u ženy jednať o problémy vrodené, hormonálne, vyčerpanie vaječníkov, imunologické, infekčné, psychogénne, liekové interferencie, súvisiace s inými ochoreniami, neznáme, u muža vrodené, obštrukčné, hormonálne, toxické, postradiačné, imunologické, infekčné, psychogénne, liekové interferencie, súvisiace s inými ochoreniami, neznáme.

Problém je potrebné začať riešiť so svojim gynekológom, muž by mal podstúpiť vyšetrenie u andrológa alebo urológa. Pri prvom vyšetrení sa gynekológ bude pýtať na vek, dĺžku trvania neplodnosti, frekvenciu pohlavného styku, prípadné predchádzajúce tehotnosti (či boli s tým istým partnerom), potraty, menštruačný cyklus (vhodné je viesť si menštruačný kalendár), výtok z bradaviek , prekonané operácie, celkové ochorenia (diabetes mellitus, ochorenia štítnej žľazy atď.), užívanie liekov, fajčenie, zmeny hmotnosti, stravovacie návyky, pracovné fyzické a psychické zaťaženie.

Vhodné je priniesť správy od iných lekárov, ev. operačné nálezy a pod. Nevyhnutná je aj spolupráca a ochota muža podrobiť sa vyšetreniu. Pre úspešnosť liečby je potrebné zistiť príčiny neplodnosti, postupuje sa podľa algoritmu vyšetrení. Treba si uvedomiť, že sa jedná o náročný proces vyžadujúci viacero návštev u lekára, často viazaných na presný deň menštruačného cyklu, riešenie často vyžaduje spoluprácu viacerých lekárov (andrológ, špecialista v odbore reprodukčná medicína , endokrinológ , genetik atď.). Podľa zistenej príčiny gynekológ poskytne základnú liečbu, ak nie je úspešná, odosiela pacientku do niektorého z centier pre liečbu neplodnosti.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor