MENU
zdravy-zivot

Oberá vás každodenné vypadávanie vlasov o krásu?

Ilustračné foto
Zdravý život

Oberá vás každodenné vypadávanie vlasov o krásu?

Každodenné vypadávanie vlasov je prirodzený proces obnovy pokožky hlavy. V živote mnohých z nás však v určitom okamihu príde obdobie, kedy je tento proces intenzívnejší a nezastaviteľný, výsledkom čoho je minimálny objem vlasov a viditeľné prázdne miesta na hlave. Čo v takýchto prípadoch robiť?

Prehodnotenie vášho životného štýlu by mohol byť dobrý základ, ktorý sa dá obohatiť o niekoľko dobrých rád z nášho článku. Ešte predtým si ale povieme, kedy ide o vypadávanie vlasov, pri ktorom treba spozornieť.

Problémy, ktorým sa treba vyhnúť

Za stratu vlasov na hlave môžu rôzne spúšťače. Dedičné vypadávanie vlasov je jednou z najčastejších príčin, a to u žien aj mužov. Postihnuté sú touto „predispozíciou“ takmer dve tretiny mužov a približne každá druhá žena. U mužov sa korienky vlasovej časti hlavy postupne zmenšujú a ďalšie sa už vplyvom dihydrotestostérónu nevyvíjajú.

U žien existuje zasa podľa predpokladov podozrenie na zdedenú vysokú androgénnu citlivosť vlasových korienkov.

Intenzívnejšie vypadávanie zdravých vlasov sa nazýva aj alopécia, ktorá môže byť pravidelná alebo nepravidelná. Tu môže byť spúšťačov viac. Môže ísť o autoimunitné ochorenia, pri ktorých sú napádané telu vlastné tkanivá. Sú to buď korienky vlasov na temene alebo inde na tele.

V mnohých prípadoch môžu byť dôvodom problému dysfunkcie štítnej žľazy a nedostatok železa, ale aj niektoré lieky a stres spôsobujú rednutie vlasov. Je tiež známe, že hormonálna liečba, ako je hormonálna terapia počas menopauzy alebo užívanie antikoncepčných tabletiek, môže ovplyvniť hustotu vlasov. Pokožka hlavy môže byť aj zapálená, v takomto prípade, ak je problém dlhodobého charakteru, treba navštíviť lekára.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Na pomoc prichádzajú prelomové rastové faktory a peptidy

Vlasy sú korunou krásy nielen u žien. Práve ženám ale vypadávanie vlasov spôsobuje najviac starostí, pretože prázdna pokožka hlavy nie je u nežnejšieho pohlavia tak bežný jav ako u mužov.

Ak preto aj vám spôsobila hormonálna alebo iná nerovnováha v tele disharmóniu, rednutie a intenzívnu stratu vašich vlasov, je potrebné zakročiť tam, kde to najviac funguje. Vyskúšajte Nanogen, ktorý obsahuje rastové faktory, teda dokonalé kópie prirodzených cytokínov v ľudskom tele.

Práve tieto dôležité molekuly zdravý rast vlasov na vašej hlave veľmi dobre podporujú. Spolu s peptidmi eliminujú zmenšovanie a zánik vlasových folikulov, čím sa môže vypadávanie a strata vlasov zastaviť.

Zabudnite na komplikované a na čas i peniaze náročné masky a kúpte si jeden produkt, ktorý všetky vaše problémy vyrieši už po prvom použití.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Synček v noci kašle a vracia. Nikto nám nevie pomôcť

Nepíšete, ako dlho stav u vášho syna trvá, či mu predchádzalo nejaké nachladnutie alebo sa zrazu v noci objavil kašeľ s vracaním. Kašeľ je dôležitým diagnostickým príznakom, ktorý upozorňuje na to, že niečo sa v tele deje. Ja by som myslela na tri veci. Ako prvú na začínajúcu astmu, teda zvýšenú reaktivitu priedušiek. Niekedy je kašeľ jediným príznakom astmy. Vyskytuje sa najmä v noci a spúšťa ho často cvičenie, alergia, prechladnutie či studený vzduch. Po druhé by mohlo ísť o gastroezofageálny reflux, teda vrátenie obsahu žalúdka do pažeráka. V ležiacej polohe obsah zateká do priedušiek a vyvoláva kašeľ. Vhodné je gastroenterologické vyšetrenie. A po tretie netreba zabúdať na čierny kašeľ hlavne pri neočkovaných deťoch. Obvodný lekár odoberie krv na sérologické vyšetrenie. Toto infekčné ochorenie vyvoláva baktéria a je potrebné začať čím skôr antibiotickú liečbu. Dieťa aj po zvládnutí akútnej infekcie kašle aj niekoľko mesiacov.

čítať viac

Mám vysoký tlak a problémy so srdcom. Je riziko dať sa očkovať proti covidu?

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 má len málo kontraindikácií, podobne ako očkovania proti iným vírusovým ochoreniam. Liečená hypertenzia medzi ne nepatrí. Je dôležité pravidelne užívať lieky, aby hodnoty tlaku boli v norme. Samozrejme, po podaní akejkoľvek očkovacej látky môže dôjsť k zmene hodnôt, je preto potrebné, aby ste si po očkovaní merali tlak krvi častejšie, aspoň jeden- až dvakrát denne.

Nepíšete, aké problémy so srdcom máte, ale predpokladám, že aj tie sú liečené alebo sledované u špecialistu. Podobne ako pri hypertenzii – ani  porucha rytmu srdca nie je prekážkou na vykonanie očkovania. Ak máte obavy, poraďte sa so svojim všeobecným lekárom alebo špecialistom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor