MENU
zdravy-zivot

Čo kedy jesť a robiť, aby ste rýchlejšie schudli? 7 nových pravidiel od odborníčky

Theme,Of,Sport,And,Technology.,A,Strong,,Beautiful,Woman,With
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Čo kedy jesť a robiť, aby ste rýchlejšie schudli? 7 nových pravidiel od odborníčky

Čo treba spraviť pred odchodom na nákup, po cvičení a pred spaním? Prezradí expertka na výživu Susan Bowerman.

Stravovanie po zobudení

Nemusíte jesť hneď po prebudení, no je dôležité jesť ráno. Tí, ktorí pravidelne raňajkujú, mávajú lepšiu kontrolu nad svojou hmotnosťou, zatiaľ čo tí, čo raňajky vynechávajú, sa ich budú snažiť dohnať tým, že na obed toho zjedia viac. Ak sú pre vás rána problematické, skúste aspoň misku ovsenej kaše, obohaťte ju o bielkoviny pridaním proteínového prášku. Dať si môžete aj čerstvé ovocie s lyžičkou cottage syru alebo jogurtu, prípadne môžete siahnuť po proteínovom kokteile zarobenom s mliekom a ovocím.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor